Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk i #banki. Moja koleżanka przyjechała tutaj do pracy na wakacje i chciała założyć konto bankowe. Ja ze 3 lata temu zakładałem konto w Lloyds i było spoko, teraz nagle trzeba tu być co najmniej 3 miesiące żeby konto założyć. Mój różowy był dzisiaj w HSBC i było spoko (0 spruty) a tutaj do koleżanki wyskakuje no że ni chu 3 miesiące trzeba być. O co tutaj chodzi i ew. w jakimś innym banku można założyć konto bez tego #!$%@??
  • 9
Wchodz na strone lloydsa, zaloz konto na tej stronie, klam jak najety, nikt tego nie sprawdza. Potem podbijasz do oddzialu z wymaganymi dokumentami i albo trafisz na kogos nadgorliwego kto bedzie chcial proof of address albo po prostu zapisza twoj numer telefonu, spojrza na ID i gotowe w minute.
@cataract89: A faktycznie trafiłeś na kogoś, kto nie spogląda w proof of address? Bo jak zakładałem konto w Nationwide i poszedłem z rachunkiem to faktycznie sprawdzali adres i był tego ślad w historii kredytowej - więc oni tego nie weryfikują okiem tylko z bazą.
Jak poszedlem pierwszy raz to nir mialem zadnego rachunku i przyszedlem z listem od giffgaffa. Babka powiedziala, ze nie ma opcji i ma byc jakis rachunek. Wiec poczekalem na rachunek, poszedlem tam z powrotem, trafilem na inna laske i ona juz onnic nie pytala, nie patrzyla na zadne papiery tylko powiedziala, ze git, zalatwione.
@mejteusz: Niech sobie koleżanka założy Revolut.com, normalnie dostaje konto brytyjskie na które przyjdzie jej wypłata, karta przychodzi po 3 dniach gdzieś. Pieniądze pobierać można z bankomatów Barclays bo inne nie chcą wydawać kasy. Nie trzeba pokazywać żadnych dokumentów tylko zdjęcie dowodu PL trzeba im wysłać w aplikacji.
@mejteusz: Można wypłacać ale nie wiem z których bo nie próbowałem. Ta karta przelicza Ci waluty po bardzo fajnych kursach, takich jak w kantorach prawie. Ewentualnie po prostu prześle sobie funty na złotówki przy użyciu transferwise.com, bardzo spoko strona i praktycznie nic nie biorą za przelew (2-5f)