Wpis z mikrobloga

Patrzę na te arkusze i myślę sobie że Ci co #!$%@?, pójdą w sierpniu, poprawią, a potem pójdą jeszcze na studia i teraz uwaga - będą mieli wykształcenie WYŻSZE to #!$%@?ą turlam się po pokoju. Człowiek, który nie potrafił policzyć równania z jedną niewiadomą po 12 latach nauki będzie miał TYTUŁ NAUKOWY. Osz #!$%@?... Zatrzymajcie to.

#matura i trochę #bekazpodludzi
  • 97
  • Odpowiedz
  • 24
Nie chodzi mi o to żeby każdy był alfą i omegą ale jeśli ktoś ma wykształcenie wyższe to powinien mieć trochę szerszą wiedzę. A nie #!$%@? przychodzi mgr albo inny student do 1 z 10 i nie wie jaka jest stolica Francji albo kto napisał Pana Tadeusza.
  • Odpowiedz
  • 176
@markkk92 To że ktoś popełnił błąd w wieku 16-19 lat mając #!$%@? i chodzić do wyższej szkoły melanżu to już mają wylądować na mopie? O.o skoro poprawi się i na tych studiach jednak będzie się uczył to chyba nic innego tylko się cieszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ktoś ma wykształcenie wyższe to powinien mieć trochę szerszą wiedzę.


@markkk92: chyba odwrotnie, im wyżej tym bardziej zacieśniasz naukę i skupiasz się na wąskiej dziedzinie. w liceum uczysz się wszystkiego - na inż./lic. już jakaś konkretna dziedzina - mgr wąski zakres tej już wybranej dziedziny - dr 1 konkretne zagadnienie z tego wąskiego zakresu z wybranej dziedziny. czyli jak idziesz np w informatykę to z chemią historią czy grografią ostatni raz
  • Odpowiedz
  • 20
@stan-tookie-1 dokładnie tak jak napisałem. Jeżeli ktoś ma wykształcenie wyższe to wymaga się od niego opanowania w dobrym stopniu wiedzy ogólnej, która zdobywa w szkole. W tym momencie wpuszczani na uczelnie są ludzie, którzy nie tyle że mają w tej wiedzy braki tylko że kompletnie jej nie mają. I to nie jest zarzut do tych osób tylko do systemu. To doprowadziło do tego że wykształcenie wyższe jest tak mało cenione że do
  • Odpowiedz
eżeli ktoś ma wykształcenie wyższe to wymaga się od niego opanowania w dobrym stopniu wiedzy ogólnej, która zdobywa w szkole.


@markkk92: ale tak nie jest, żeby dostać się np na historię to musisz zdać polski,historię, pewnie wos. nie wymagają od ciebie fizyki. czy na informatykę nie wymagają historii. czyli uczelnia dopuszcza studenta który ma same dwóje, a na maturze uzyska dobry wynik z konkretnych przedmiotów.
W praktyce oczywiście tak się nie
  • Odpowiedz
@markkk92: ohoho, patrzcie, mamy tu prawdziwego, podkreślam PRAWDZIWEGO WYEDUKOWANE CZŁOWIEKA, KTÓRY MATURE PISZE NA 100%

Twoje argumenty są tak bez sensu, że pewnie sam nie zdałeś matury albo nie dostałeś się na studia i teraz ci żal dupę ściska, że innym się udało xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Haz3L nawet mnie z jednych #!$%@?. Chodzi o pewnien umiar. #!$%@? mnie z Politechniki Warszawskiej to nie pchałem się na AGH albo inny wydział, tylko poszedłem zaocznie na Polibude Poznańską, która jest trochę słabsza uczelnią. Tak samo jakbym #!$%@?ł maturę to zastanowił się czy studia są dla mnie.
  • Odpowiedz