Wpis z mikrobloga

JUGOPOLSKIE #59
#jugopolskie

Obiad może poczekać, czas na kolejne #jugopolskie (by znowu nie dodawać wpisu z pociągu):

Yugopolis, Natu i Wojtek Mazolewski - Dom na miękkiej trawie [2012]
Dla przypomnienia, z poprzedniego wpisu, gdzie pojawiło się tych dwoje:

Natu to nikt inny jak Natalia Przybysz (niektórzy mogą jeszcze ją kojarzyć z zespołu Sistars), która swoją kontrowersyjną wypowiedzią na jeden z gorących w Polsce ostatnio tematów narobiła wokół siebie sporo szumu. Wojtek Mazolewski jest basistą jazzowym.

I tak jak w poprzednim wpisie, utwór jest o zupełnie innej tematyce niż pierwowzór, różni się też muzycznie - "pożyczona" jest ta wiodąca melodia z przerywników (po niej udało mi się odszukać pierwowzór), reszta jest już inna :)

Darko Rundek - Makedo [2002]
Kolejna piosenka z solowego repertuaru pana Rundeka z grupy Haustor. I jeszcze nie ostatnia tutaj. Tym razem z albumu Ruke (Ręce).
Tłumaczenie tekstu na angielski publikuje sam Rundek na swojej stronie. Osobiście bardzo lubię ten typ muzyki :)
Darko Rundek w poprzednich wpisach:
12 ptica
Apokalipso
Tranzit

Ciekawostki:
- co w ogóle znaczy to Makedo? Sama nie wiem, jedyne, o czym pomyślałam, to jakieś nawiązanie do Macedonii (chorw. "Makedonija"). Jeden z komentujących na YouTube żartuje sobie z tego tytułu w następujący sposób:

Makedo značenje : "Pokušaj stvaranja društvenog plesa na bazi makedonskog nacionalnog folkora i zabavne muzike, ples se nije probio niti zadržao".

co oznacza:

Znaczenie Makedo: "Próba stworzenia wspólnego tańca na bazie macedońskiego folkloru narodowego i muzyki popularnej, taniec ani się nie zepsuł, ani nie zachował".

No, coś w tym rodzaju. :D


- w Makedo jest trochę francuskiego, na samym końcu piosenki :)

Tagi:
#jugoslawia #chorwacja #haustor #darkorundek #yugoton #nataliaprzybysz #sistars #natu #wojtekmazolewski #muzyka #yurock #jugopolskie #cover #jazz

Makedo czy Dom na miękkiej trawie?

  • Darko Rundek - Makedo 100.0% (1)
  • Natu i Wojtek Mazolewski - Dom na miękkiej trawie 0% (0)

Oddanych głosów: 1

kostniczka - JUGOPOLSKIE #59
#jugopolskie

Obiad może poczekać, czas na kolejne #j...
  • 1