Wpis z mikrobloga

@Afropolon: Mnie się bardziej wydaje, że zdjęcie "czekam na kogoś" jest bardziej "ktoś odszedł" niż zdjęcie obok, ponieważ (nie wiem czy jasno to wytłumaczę, ale się postaram ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) odchodzący siedział z prawej i odszedł pewnie też w prawą stronę, bo nie mógł się "cofnąć" w czasie a i też "zawadziłby" o osobę zostającą na ławce. Natomiast pozostawienie wolnego miejsca na drugim zdjęciu po
@Niqht:, @tgb: @Gluten: Zacząłem postrzegać pewną różnicę - inną interpretacje - może sam przykład nie do końca trafiony.
Jeśli postrzegać będziemy że na lewym zdjęciu ( gość siedzi po lewej stronie ) siedział ktoś i odszedł - bo prawa część kadru odbierana jest jako przyszłość - a ta osoba odeszła - zostawiając naszego pierwszoplanowego bohatera samego.

Prawy kadr natomiast - jako oczekiwanie - bo siedzący człowiek czeka na kogoś
@Afropolon po lewej do podróży w przyszłość. Może gdyby obie były takie same to można by próbować wyciągać wnioski z Twojej metody. Ale ja jestem leworeczna wiec co ja tam mogę wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nieźle naciągane te obrazkowe teorie. To, że któraś część kadru reprezentuje minione zdarzenia, to jest chyba tylko wymysłem "naukowca", który postanowił taką teorię lansować.
A co do wehikułu, to też kolejne dorabianie wydumanej teorii, w gruncie rzeczy topornie bazującej na stereotypach. To tak jakby robić wielką naukę z tego, że większość ludzi wskaże na samochód o sportowych kształtach, jako na szybszy od auta w kształcie furgonetki. Totalnie oczywista oczywistość i typowy schematyzm