Wpis z mikrobloga

35 minut wiszenia na infolinii, żeby (nie)dowiedzieć się ile wynosi maksymalny możliwy limit dziennych wypłat z bankomatu. Pani z podstawowej infolinii zgłosiła się po 18 minutach i nie była w stanie odpowiedzieć, jaka jest maksymalna możliwa kwota dziennych wypłat. Zostałem przekierowany do infolinii dotyczącej kart. Konsultant odebrał po 12 minutach, ale na to pytanie też nie potrafił mi odpowiedzieć.

Nie jestem w stanie uwierzyć, że o tej godzinie infolinia jest tak mocno obłożona, bo np. w banku Idea czy Credit Agricole niezależnie od pory dnia czas oczekiwania wynosi kilka, kilkanaście sekund.

@EkspertPKO

Nie posiadam konta PKO, potrzebowałem tylko informacji.

#pkobp #banki #finanse
  • 19
@dGustator: Maksymalny możliwy zapewne ustalisz sobie z bankiem, od konsultantów nie dowiesz się konkretów, idź do jednego z większych oddziałów to Ci powiedzą co i jak. A jeśli chodzi o wypłatę z bankomatów to mają też jakiś limit bo się zapchać mogą :)
@FHA96: Rozmawiałeś z bankiem? Możliwe że konieczne będzie potwierdzenie telefoniczne, ale nie wierzę, że się nie da
ED: Apki mają ograniczenia dyktowane zabezpieczeniami, IMO na +
@FHA96: kurde, te kwoty to jakiś cyrk :(

@beer_man: problem w tym, że to awaryjna sytuacja i potrzebuję informacji jeszcze dzisiaj w nocy. Bankomaty z reguły mają limit 4000 zł na transakcję, bo jest limit ilości banknotów, ale wypłacić można na kilka razy
@dGustator: @FHA96: wszystko zależy od konta...
przeważnie maks 5k, w kontach dla lepszych klientów 10-15k
norma ogólnie, wystarczy wejść do oddziału i w sumie zrobić to bez problemów na wyższe kwoty (zależy też od wielkości oddziału, czasem gotówkę trzeba zamówić) :)
@FHA96: ale nie rozumiem, ktoś chce wypłacić hmm 22 222 zł, żeby pójść kupić o 22 hot doga na orlenie? xD
jak ważne interesy to przeważnie robi się transakcje w dzień, a jak potrzeba na już to są przelewy natychmiastowe, które w nocy pójdą :)
@dGustator: dzienny limit wypłat w bankomacie to max. 5 tys. zł, ale może Pan samodzielnie ustalić indywidualny limit w serwisie iPKO po zalogowaniu wybierając zakładkę "karty", "pokaż szczegóły karty", a następnie "zmień limity".