Wpis z mikrobloga

Mirki, za niecałe dwa tygodnie będę z 6-miesięczną córką 3 dni w szpitalu. Czy szpital musi mi zapewnić łóżko? Byłam wcześniej na jedną noc, to do wykorzystania miałam dla siebie tylko plastikowe krzesełko (ʘʘ)
W Europejskiej Karcie Praw Dziecka Pacjenta jest taki punkt:
Rodzicom należy stwarzać warunki pobytu w szpitalu razem z dzieckiem, należy ich zachęcać i pomagać im w pozostawaniu przy dziecku. Pobyt rodziców nie powinien narażać ich na dodatkowe koszty lub utratę zarobków. Aby mogli oni uczestniczyć w opiece nad dzieckiem, powinni być na bieżąco informowani o sposobie postępowania i zachęcani do aktywnej współpracy.
Oczywiście, za wyżywienie dziecka i swoje muszę sama odpowiadać (jest na mleku modyfikowanym).

#dzieci #szpital #rodzicielstwo #rodzice #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
@kittykaktus siostra moja od początku roku była z synkiem 3 razy w szpitalu po kilka dni, łóżko dostała za kaŻdym razem, taki lezak rozkładany który na dzień musi być złożony, jedzenie swoje we własnym zakresie, ale miała opcje zapłacić sobie tam na stołówce, a mały mleko miał z szpitala, ale jak masz swoje to im to nie przeszkadza
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: @ElektrycznyMarian: oddział dziecięcy podobno bardzo dobry, wiele osób sobie chwali. Jak byłam wcześniej to miała mieć rezonans, ale pielęgniarki o niczym nie informowały przez co w końcu nie wyszedł. Neurolog prowadzący też podobno świetny, a nas olał (byłyśmy w sumie dwa dni, a widziałam go tylko przez 30 sekund a tak był nie wiadomo gdzie)...
Przykład podejścia pielęgniarek: nie informowały o niczym ("przyjdzie lekarz i powie"), a w nocy
  • Odpowiedz
@ElektrycznyMarian: Chyba w większości szpitali jest co najmniej jakiś taki rozkładany fotel z podnóżkiem dla rodzica. Ale za to się zwykle płaci, ja np. 20 zł za dobę...bez koca itp.
Choć jak pisze @kittykaktus może być i krzesełko. Za to za darmo pewnie... I tak dobrze że nie wędkarskie.

Gdzie tu sens, gdzie logika? Z jednej strony pincet plus, ale poza tym żadnego wsparcia da rodziców. Właściwie to sens i logika
  • Odpowiedz
@ocishy na pewno miała siostra to za darmo, w szpitalu był również hotel dla rodziców gdzie 15 zł za dobę się placilo i można sir przespać ale to jest rozwiązanie dla rodziców z starszymi dziećmi, ale kaŻdy szpital ma swoje zasady
  • Odpowiedz