Wpis z mikrobloga

@fegwegw: @maniano887: Gdzies juz slyszalem ze na studia nie warto, tym bardziej ze juz swoje lata mam a czasu nie da sie kupic. Ogolnie zaczynalbym od podstaw wiec nawec trudno jest mi w tym momencie powiedziec jaka specjalizacja, w co uderzyc. Co jest na topie ? kursy moga byc kosztowne, wazne zeby po nich byla praca za ktora rodzine sie utrzyma.
@maniano887: pracowałem 2 lata prowadzac serwis telefonow komorkowych. Tylko to byl wylacznie hardware i bez jakiejs konkretnych problemow elektronicznych. Ogolnie mozna uznac ze i tak wszystko bede zaczynal od podstaw wiec bardziej kierowalbym sie na to co oplacalne a nie co juz umiem. To czego nie umiem to sie naucze.
@kolin4: moim zdaniem warto by było się skupić od samego początku na jednym zagadnieniu, kwestia tylko którym. Później najważniejsze samozaparcie :) programowanie zawsze opłacalne, jednak nauka czasochłonna i często zniechęcająca - chociaż to kwestia pewnie cech charakteru :) warto uderzyć w sieci, bazy lub pozycjonowanie, ale dobrze by było, gdyby wypowiedział się ktoś, kto w tym robi.
@kolin4 Sieci są w miarę przystępne jeżeli chodzi o naukę i ewentualne kursy/podstawy. Później decydujesz się na konkretną specjalizację lub zajmujesz się wszystkim po trochu. W mniejszych firmach masz cały przekrój prac od LANu poprzez WAN, firewalle, IPSy na LB skończywszy. W dużych korporacjach outsorcingowych (np Atos) specjalizujesz się w jednej dziedzinie np. FIrewalle Checkpoint i tym się zajmujesz. Wszystko zależy od chęci i od pracodawcy. Zarobki nie są złe. Własna działalność