Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #kiciochpyta #pytanie #prawo
Mirki mam pytanie. Pracowałem dla pewnej firmy na kontrakcie. Miałem stawkę 9£/ pracując 4/4 po 12h. W pewnym momencie menago zmienił nam shift na 5 dni po 8h i zmniejszył stawkę na 7.9. Ja stwierdziłem że się na to nie zgadzam to powiedział że mogę jedynie złożyć wypowiedzenie i tyle. Czy mógł tak postąpić? Nie powinni wypłacić mi jakiegoś ekstra za to?
Drugie pytanie dotyczy holidaya. Jak się zwolniłem wypłacił mi go po nowej stawce a pracowałem za nią tylko tydzień. Nie powinni policzyć jakiejś średniej czy coś?
I jeślinie oszukali to gdzie należy się z tym udać? Citizen advice?
  • 13
@WhiskeyIHaze: Dali Ci nowy kontrakt do podpisania po zmianie stawki/zmian?
Mogl zmniejszyc stawke/zmiany i (z tego co sie orientuje) nic nie zrobisz. Albo sie zgadzasz, albo out.
Co do annual leave- ile wypracowales na starej stawce i ile miales do wykorzystania nim zmienili na nowa? Powinni na pewno brac pod uwage wczesniejsze dni wyrobione i za nie tez zaplacic (nie wiem czy wg sredniej czy tak jak wczesniej pracowales). Citizen Advice
@piwniczak czyli zostałem w sumie przez menago oszukany.
@mynameis60 dałem bo powiedzieli ze albo daje albo akceptuje nowe warunki.
Ale dzięki panowie za informacje. Chyba trzeba się przejść do CAB. Tylko w sumie cała akcja miała miejsce 2 miesiące temu więc pewnie już pozamiatane.