Wpis z mikrobloga

Eh, to uczucie gdy już od 3 lat choruje na stany lękowe i stosuje escitalopram bo do tego dochodzi też depresja.
Boje się, że za pare lat choćby po studiach skończę w psychiatryku po nieudanych myślach samobójczych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Albo, że będę musiał brać escitalopram do końca życia.
Jak sobie radzić z depresją i stanami lękowymi?
#depresja #ssri #psychologia #psychiatria
  • 6
@robert-kuzba: Mirku... Swojej krótkiej historii tutaj przytaczać nie będę, ale powiedz: jak nad tym pracujesz wraz z psychiatrą? Pytam, bo nie wyobrażam sobie, że przy regularnych wizytach musiałbym pytać randomowe osoby z internetu o rady tego typu...
Oraz... Czy dobrze 'czujecie się razem'? Jest to dość ważne - powiedziałbym wręcz podstawowe kryterium przy leczeniu. Chodzi mi o taką więź 'zaufania', m.in.
@robert-kuzba "Schorzenia", tzn to, co wymieniłeś we wpisie?
Oh, I see... Czemu nie zacząłeś od psychologa? Jeśli tylko trafiłeś na takiego, z którym będziesz się w stanie "zgrać", to droga do naprawy samego siebie będzie naprawdę czymś zdecydowanie bliższym rzeczywistości ;) Pomimo tego, że twój syndrom nie jest mi obcy (a może i nawet jest dość bliski ;)) trudno jest dawać jakieś "ogólne" porady, do których stosowanie się coś by dało... Jest
@robert-kuzba: DDA to jest dosyć kontrowersyjna jednostka - w zasadzie nawet nie jednostka, bo nie ma tego w klasyfikacjach, a dr. Witkowski wykazał w swojej książce dlaczego może to być w ogóle wymyślony syndrom.

Współczuje zażywania escitalopramu, który mnie wprowadził w zombie mode - po 3 tygodniach odstawiłem i od tamtej pory moje interakcje z jakimikolwiek psychiatrami się zakończyły (inna sprawa, że i tak nigdy, przynajmniej we własnym poczuciu, nie miałem