Wpis z mikrobloga

#pracbaza #wykop #zarobki

Czy jest ktoś na wykopie, kto zarabia mniej niż 10k netto poza mną? Jeśli jesteś - proszę zgłoś się, bo mi tak głupio być samotnym biedakiem na stronie gromadzącej największe elity RP, a tak to nas chociaż dwóch będzie :/

Nie ma dnia abym nie przeczytał, że ktoś stęka że 10k to drobniaki, że za 3k to mu się nie opłaca wstawać z łóżka a stawka 100 zł/h to chyba jak kończysz licbazę i masz ledwo maturę, żeby się za takie grosze męczyć. Wszyscy mając 18 lat mają 10 lat doświadczenia w programowaniu i 4 firmy prowadzą, a mi tak głupio trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 188
@Khaine: No właśnie nie. Ale teraz przez Ciebie zacząłem się zastanawiać gdzie tam jest haczyk. Ale z drugiej strony jeśli mistrz konstrukcji w Hucie zarabia tylko 5k to coś źle swoją karierą kieruje, bo mam 2 kumpli z wrocka, którzy lekko 5k wyciągają a są zwykłymi konstruktorami (nie mistrzami, nie kierownikami).
@Khaine: możliwe. Akuratnie w branży widzę, że niskie bezrobocie spowodowało wysyp ofert pracy, więc może i te zarobki w końcu wzrosną i te 10k to nie będzie jakaś fatamorgana.
Ci którzy faktycznie kosza 10k nie mają czasu na siedzenie na wykopie.


@EliG: chcesz się założyć?

@Khaine: bzdury... https://www.facebook.com/groups/jsjobs/ Co drugie ogłoszenie z Warszawy, Poznania, Wrocławia czy Krakowa dla frontendowca (angular/react) oscyluje powyżej 10k PLN miesięcznie. Dla Javowców czy C#/.NET na B2B normalne stawki to obecnie 800-1000 netto dziennie, specjaliści w tej materii zarabiają sporo więcej.
No to normalne czy nienormalne w końcu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Khaine: są absolutnie normalne dla ludzi z 2-3 letnim doświadczeniem czyli na poziomie samodzielnego developera. Oczekujesz stawki na poziomie 9000 zł miesięcznie dla juniora?

Tylko, że te oferty to są już dla ludzi z naprawdę wysokimi kwalifikacjami i jak widać nie ma ich wiele


To są normalne umiejętności, które dev z kilkuletnim doświadczeniem powinien posiadać
Oczekujesz stawki na poziomie 9000 zł miesięcznie dla juniora?


@zenon1002: Jasne, że nie. Ja jestem po przeciwnej stronie, bo ja nawet dla seniorów widzę raz na ruski rok coś, gdzie podane są widełki dochodzące do tych sum.

To są normalne umiejętności, które dev z kilkuletnim doświadczeniem powinien posiadać a ofert naprawdę nie brakuje.


No z tym nie brakowaniem ofert na tym poziomie finansowym to bym polemizował. Nie starczy dla każdego z
@Khaine:
Znam ludzi i oferty, gdzie tyle się zarabia. Da się, jak się ma głowę na karku, zaangażowanie i nie siedzi się na wykopie czy podbija świat w EU.
Ale nie ma co się oszukiwać, takie stawki są albo dla ludzi bardzo dobrych, albo dla ludzi bardzo pracowitych. Chyba że trafi się w niszę i jest ogromny brak na rynku.
Ale nie ma co się oszukiwać, takie stawki są albo dla ludzi bardzo dobrych, albo dla ludzi bardzo pracowitych. Chyba że trafi się w niszę i jest ogromny brak na rynku.


@Ragnarokk: No właśnie. To nie są "normalne" zarobki. Norma dla przeciętnego programisty w tym kraju z kilkuletnim doświadczeniem to jest chyba koło 6k netto. Tak przynajmniej twierdzą statystyki i taki trend widzę z ofert, które hobbystycznie przeglądam prawie codziennie.