Wpis z mikrobloga

#pracbaza #wykop #zarobki

Czy jest ktoś na wykopie, kto zarabia mniej niż 10k netto poza mną? Jeśli jesteś - proszę zgłoś się, bo mi tak głupio być samotnym biedakiem na stronie gromadzącej największe elity RP, a tak to nas chociaż dwóch będzie :/

Nie ma dnia abym nie przeczytał, że ktoś stęka że 10k to drobniaki, że za 3k to mu się nie opłaca wstawać z łóżka a stawka 100 zł/h to chyba jak kończysz licbazę i masz ledwo maturę, żeby się za takie grosze męczyć. Wszyscy mając 18 lat mają 10 lat doświadczenia w programowaniu i 4 firmy prowadzą, a mi tak głupio trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 188
@BajerOp: @DannyMurillo:

Najzabawniejsze jest to, że sam jestem programistą i monitoruję rynek oraz oferty nie bieżąco, czytam także statystyki zarobkowe i za #!$%@? się te mityczne 15k (brutto w dodatku a nie netto) nie zgrywa z rzeczywistością jak się nie jest w top 1% najlepszych i najbardziej doświadczonych pracowników w kraju. I jakoś nie potrafię uwierzyć, że 100% z tych 1% siedzi na wykopie xD
@DannyMurillo: Powiem tak, biedy w IT nie ma zdecydowanie i się da zarobić godziwie w godziwych warunkach. W tej chwili to ja się tak #!$%@? w robocie, że niektórzy ludzie w tym kraju by nie uwierzyli, że tak się da (chyba, że pracują w urzędzie, bo to podobna liga #!$%@? w sumie xD). Ale ofert na 14k brutto widziałem tylko kilka, a skoro widziałem ich kilka, to można się domyślać kto
@a__s: A to jest nie moja wina, że mi pracodawca nie organizuje optymalnie czasu pracy (bo np. nie ma kierownika i jak coś nie działa, to się nawet nie da dowiedzieć od kogoś czemu nie działa - bo wie to tylko jedna osoba) i zadania mają niski priorytet czasowy w stylu "jak zrobimy to będzie". I tak się tak obrobiłem ze wszystkim już, że mi nie mają powoli co dawać do
@ladzik: 20 lat doświadczenia, doktorat i referencje po pracy dla Samsunga w oddziale budującym najwyższe wieżowce świata? Bo mniej więcej takie wymagania się rzuca w tym kraju w branżach spoza IT za takie pieniądze.