Wpis z mikrobloga

#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew #hdk #zhdk

Nie umiem robić podsumować ale może malutkie podsumowanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A więc…

Zapełnianie baryłki o pojemności 159 litrów rozpoczęliśmy dnia 19 listopada 2015 za sprawą usera @wololololo i jego wpisu na mikroblogu. Zapełnianie baryłki zakończyliśmy wczoraj, wpisem usera @Hansek.
W akcji zapełniania baryłki wzięło udział 189 userów wykop.pl, którzy dokonali łącznie ponad 350 donacji krwi lub jej składników. Na tą liczbę składa się 295 donacji krwi pełnej, 42 donacje płytek krwi oraz 21 donacji osocza.

Niekwestionowaną liderką zapełniania baryłki została @zgubilam_kredki z wynikiem 4900ml Na tą liczbę składają się dwie donacje krwi oraz osiem donacji płytek krwi. Wielkie gratulacje dla tej Pani :)

Na drugim miejscu znalazł się user @dyniel z wynikiem 4747ml @dyniel 18 razy oddał osocze i raz krew pełną.

Zaszczytne trzecie miejsce zajmuje @VanillaBear z ośmioma donacjami płytek krwi.

Pełną listę osób które dołączyły do akcji, posortowaną wg. ilości oddanej krwi lub jej składników znajdziecie na stronie >> http://pokazywarka.pl/8w8j0x/

Arkusz excel ze spisem donacji z zapełnionej baryłki oraz z własnie rozpoczętej znajdziecie na stronie >> https://docs.google.com/spreadsheets/d/13fGp33B

W czasie trwania akcji pojawiały się wpisy z donacjami, które nie były dolewane do baryłki. Może autorzy tych wpisów nie wiedzieli o istnieniu akcji i dlatego nie dołączyli. Takich wpisów pojawiło się ponad 140. Macie do nich wgląd wyżej podanym linku na google.doc

Jeśli chodzi o nową #barylkakrwi chciałbym poprosić by w przypadku odejmowania donacji niestandardowych, dawać informacje co i w jakiej ilości zostało odjęte.

Drugą sprawą jest to które donacje zaliczamy do nowej baryłki.
Dwie osoby dodały swoje donacje, które miały miejsce wiele miesięcy temu. Tego nie możemy puścić. Jednak jeśli chodzi o wrześniowe donacje tych osób, moglibyśmy w drodze wyjątku je puścić. Kolejne donacje które by się zaliczałby do nowej baryłki, musiałby być oddane po 26 października. Cóż wy na to? Jeśli nie będzie sprzeciwu, kolejne donacje odejmujmy od *157 880*

@Hansek 159 000 - 220 = 158 780
@WP84 158 780 - 450 = 158 330
@3l145z 158 330 - 450 = 157 880

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
Oficjalnie dołączam do odliczania ( ͡° ͜ʖ ͡°) oddawałem pierwszy raz jakiś czas temu i zdecydowałem się robić to częściej, co ile można oddawać pełną krew + skąd macie takie fajne książeczki z wpisami ( ͡º ͜ʖ͡º)
@goblin21: ten ranking nie był przeliczany na krew pełną, wiec raczej jest średnio wiarygodny.
Ale i tak super robota z tym podsumowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goblin21: świetna robota! Oby jak najwięcej zapełnionych baryłek ʕʔ

@mmws: w baryłce są stosowane przeliczniki składników krwi na krew pełną, jakie obowiązują do ubiegania się o odznaki PCK, i właśnie wartość przeliczoną się odejmuje :)
@goblin21:
Jeżeli jest ktoś komponenty w temacie, to proszę żeby zamiast odejmować to niech doda to co odjąłem kiedy dodałem do baryłki moje oddanie krwi.