Wpis z mikrobloga

Mirunki postawiłem sobie zajebiście ambitne zadanie.
W wieku 30+ postanowiłem zacząć naukę programowania (nie nie będę pytał od czego zacząć).
Poszukałem trochę w necie, trochę poczytałem, popatrzyłem na statystyki i zdecydowałem od czego zacząć.
Jako że wszędzie mówi się, że najprostszy do ogarnięcia jest python, to od niego chciałbym zacząć (jestem KOMPLETNIE zielony i dlatego uważam, że najmądrzej nauczyć się podstaw i pewnego sposobu myślenia od czegoś, co najłatwiej opanować).
W kolejnych miesiącach i latach swojej nauki chciałbym ogarnąć C, C++ i przede wszystkim Javę i JS - mówiłem, że ambitnie :)

W związku z powyższym mam do Was prośbę o polecenie na początek dobrej literatury (którą chciałbym wykorzystać jako uzupełnienie wiedzy teoretycznej) i przede wszystkim kursu/kursów online z pythona. Wiem, że google nie boli, ale nie wiem, na co zwracać uwagę przy takim wyborze, a doświadczeni w temacie powinni być w stanie mi wyoślić co nieco :)

#pytanie #kiciochpyta #programowanie #python #naukaprogramowania i może #webdev (?)
  • 95
@cypispga: Wiesz co innego uczenie dziecka np. jeździć na rowerze i #!$%@?, a co innego kolesia 30+ który chce zostać programistą, nie potrafi sam znaleźć i porównać książek, posprawdzać kursów online, tylko pyta "cumpli" z wykop.pl co czytać, żeby programować.

Ja jestem inaczej wychowany i nigdy nikt mi nic na tacy nie podał i może dlatego mam takie podejście do tego typu ludzi.
kolego nie przesadzaj. jakby wszyscy mieli podejście, jak Ty to siedzielibyśmy dzisiaj w jaskiniach. Ja uważam inaczej - kto szuka ten znajdzie. A jeśli myślisz, że oprócz zadania pytania na mirko nigdzie wcześniej nie szukałem/nie szukam, to się mylisz. Pewnie sporo racji w tym, co piszesz na temat dostania/znalezienia pracy. Problem w tym, że ja nie chcę dostać pracy za przysłowiowe 15k - chcę nauczyć się programowania, jako czegoś dodatkowego, co mogę
@devman: Dziwnę, odkąd pamiętam zawsze społeczności poszczególnych języków miały zestaw polecanych materiałów które serwowało się zainteresowanemu na wstępie. To żadna nowość, na subredditach każdego języka masz poprzypinane w sidebarze promowane źródła. Na wykopie tego nie ma, ale skoro pyta na tagach to dlaczego mu nie doradzić? Pierwszy raz widzę żeby ktoś robił z tego problem.
@devman: spoko - w takim razie nie dyskutujmy już więcej w tym wątku, bo po co masz się denerwować. Ja od czegoś chcę zacząć, a widzę ile ludzi udziela się w tych konkretnych tagach i na pewno wielokrotnie będę prosił ich o pomoc w moich poczynaniach z pythonem na początek. Jak ktoś będzie życzliwy, to pomoże, jak nie będzie miał ochoty, to nie. Nie potrzeba mi ludzi, dających rady życiowe i
@devman: Dzisiaj jest tyle źródeł że nie dziwię się że ktoś może być zagubiony. O ile większość z nich jest bardzo dobra to część nie nadaje się na wstęp. Prosty przykładów polecanych książek (dobrych książek):

1. Learning Python - świetne omówienie wszystkich aspektów języka, ale to szczegółowa biblia i nie ma sensu by na tym etapie do niej siadał. Nie potrzebuje tego typu wiedzy i marnowania czasu na wertowanie almanachu.

2.
@devmann Szacunek do wychowania i detal o jaki ja sie do..m nie o to ze on nie ma szans ale o to ze skreslasz. OK ty sam zapracowalas znasz zycie etc. ale... te dziecko i ten rower to wlasnie dobre porownanie wiesz, my dorosli jestesmy niezlymi skorwysynami, do ludzi a do dzieci nie, dlatego czasmi jak komuś powiem jestes za stary, to pamietam faceta 40 lat przegrane zycie, #!$%@? -> 41 idzie
@RobotKuchenny9000: z nieba mi spadłaś z tą uwagą na temat "Learning Python The Hard Way". Właśnie zaczynałem czytać i myślałem, że od tego zacznę! W takim razie dziś poukładam sobie wieczorem dane od Was wszystkich - jakże OKRUTNIE pomocne! i przeanalizuję wypowiedzi żeby mądrze zacząć i od jutra zabieram się za czytanie na zmianę z ćwiczeniami. Conajmniej 1-2h co wieczór, jak żona i dzieciaki będą spać! :)
Pobierz chozi - @RobotKuchenny9000: z nieba mi spadłaś z tą uwagą na temat "Learning Python T...
źródło: comment_dfPQ06gnj77W3qyHGeZfIjpVXSaJaHj3.jpg
@cypispga: Nie tak dawno do zespołu w którym pracuje dołączył koleś, w moim wieku czyli 34 lata, jako junior java developer, koleś wcześniej pracował w banku jako analityk finansowy i sobie ubzdurał, że zostanie programistą, bo lepszy hajs i ogólnie jako to mamy kokosy. Cóż rzeczywistość szybko zaczęła weryfikować jego myślenie analityczne, zdolność do pracy w grupie i jakość jego kodu jak przystało na juniora, czyli dobrze by było gdyby "jakoś"
@chozi: po co tyle języków? jak planujesz to i tak robić w przyszłości to zacznij od c albo c++ a nie pythona - python jest napisany w c, więc potem ucząc się go będziesz rozumiał jak on działa pod spodem