Wpis z mikrobloga

Hej, zacząłem pracować nad aplikacją desktopową do zwalczania prokrastynacji. W zamyśle apka będzie się odpalać przy starcie systemu i "wisieć" na monitorze. Ficzery:
- zapisywanie historii zadań
- gotowe wyzwania i możliwość dodania własnych
- dwa poziomy trudności - łatwy (6 dni) i trudny (12 dni)
- misje poboczne, levelowanie postaci
- możliwość wykonywania zadań ze znajomymi
Korzystalibyście z takiej aplikacji? W tym momencie nad wszystkim (design, kod i UI) pracuje jedna osoba - czyli ja. Krótko o mnie - frontendowiec z wyboru. Jeśli kogoś interesuje jak potoczy się dalej moja przygoda z tym projektem to zapraszam do obserwowania tagu #sticktoplan Na bieżąco będę się starał umieszczać i komentować moje postępy.
Na początek umieszczam wstępny projekt aplikacji. Co o nim myślicie?
#webdev #startup #sticktoplan #webdesign #prokrastynacja #motywacja
metan - Hej, zacząłem pracować nad aplikacją desktopową do zwalczania prokrastynacji....

źródło: comment_oQf0Hy9otQhlJ9jraKp8UCv2YDCJmo5i.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@metan: Gdyby to była aplikacja na telefony to zasugerowałbym dodanie licznika zmarnowanych godzin. Czyli włączasz aplikację, wybierasz "komputer-wykop", klikasz start i jak skończysz wykonywać czynność zatrzymujesz zegar. Następnie przy innej czynności wybierasz "praca", "rower" itd i aplikacja robi dzienne/tygodniowe/miesięczne podsumowania ile czasu wykonywało się określone czynności.
Taka forma mobilizacji, gdy człowiek zobaczy czarno na białym ile czasu traci na różne głupoty.
  • Odpowiedz
@metan: nie na desktop dawaj. większość ludzi z mobilnych korzysta w podróży do do pracy z pracy to akurat można tracić czas a jak się ma pracować to przecież nie na komórce będziesz dziubał, znaczy masz dostęp do większego ekranu.
  • Odpowiedz
wersja na androida miała powstać później, ale widzę, że sporo głosów na mobile'a to okej pomyślę najpierw nad wersją na telefon, po prostu większość ludzi traci czas siedząc przy komputerze, przeglądając śmieszne zdjęcia kotów, więc pomyślałem, że taki "przypominacz" byłby jak znalazł
  • Odpowiedz
@Ludio: widziałem i nie podoba mi się. Według mnie zbyt duży nacisk położyli na symulację gry rpg - jakieś miecze, hełmy, staty do ataku - komu to potrzebne? Na domiar złego przedmioty, które zbieracie służą zazwyczaj temu żeby zrobić sobie przerwę w wykonywaniu zadań - ergo aplikacja dla cieniasów. W mojej apce nie będzie można sobie zrobić przerwy, cały wasz ekwipunek to wyzwania które ukończyliście, a statystyki będą się ograniczać do
  • Odpowiedz
@metan: Te elementy rpgowe się liczą jak się robi jakieś zadanie w grupie. Nagrody sobie ustalasz sam, więc nie muszą to być przerwy. Od przerw jest siedzenie w karczmie, co pozwala za pauzować grę.

Habitiaca też ma swoje wady, dużym problemem tej gry jest to że musisz pamiętać żeby klinkąć w to. Drugim problemem tej gry jest właśnie brak dobrego motywatora, czegoś co sprawi że chętnie by się do niej wracało.
  • Odpowiedz
@Ludio:

Co do twojego pomysłu to jeżeli jedyną nagrodą będzie podnoszenie cyferek to szybko się to znudzi.

Spokojnie mam jeszcze parę niespodzianek w rękawie. Nie chcę wszystkiego od razu zdradzać.
  • Odpowiedz