Wpis z mikrobloga

  • 4
@Rezix no róża ładna na ćwiczeniu a na koncepcie już paskudna, jak to tak? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Uważaj bo zielenie (błękity też) łatwo przesaturować. Pisałem ci kiedyś żebyś zieleni używał bliżej żółtego, bo wychodzi bardziej naturalnie, ale mnie nie słuchasz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@trisek: Dla każdej zieleni się trzymać bliżej żółtego? Bo ja myślałem, że tylko dla jaskrawej. Okey, będę pamiętać :)

Co do róży... miałem z nią od groma kłopotów. Czemu? Bo praktycznie w ogóle nie rysuję kwiatów! Będę musiał więcej ich studiów zrobić, bo bardzo lubię kwiaty i naturę i myślę, że będzie to jeden z moich motywów w ilustracjach :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Rezix no generalnie roślinność malarska wygląda lepiej bliżej żółtego, to taka bezpieczna zasada zanim nie ogarniesz lepiej koloru. Z różą miałeś problemy dlatego, że brakuje ci podstaw, nie dlatego że malujesz za mało kwiatów. Ktoś z mega mocnymi podstawami potrafi namalować wszystko analizując parę zdjęć, nie potrzebuje do tego ciągle rysować danego tematu. Dlatego tak te podstawy wszyscy cisną.
  • Odpowiedz