Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem czarny. Tak, ale urodziłem się w Polsce, moi rodzice wyemigrowali z Addis Abbeby w Etiopii na początku lat 90 i tutaj się wychowałem, a konkretniej w Poznaniu. Co raz częściej czytam głównie na wykopie, ale przyjęło się także na innych polskich serwisach o śmianiu się, że to "Heteroseksualni biali mężczyźni są najbardziej dyskryminowani". Wszystko można by uznać, za żarcik, gdyby nie to że ludzie tutaj naprawdę tak myślą. Może i nie jestem gejem, ale sam kolor skóry wystarczy żeby nie raz być oplutym, obrażanym czy popychanym, a nawet pobitym na ulicy. Ubieram się normalnie, studiuję medycynę i gdyby nie kolor skóry to pewnie nikt nie zauważyłby że jestem z innego kraju. Także proszę was, przestańcie być ignorantami, bo problem rasizmu nadal istnieję.
Czego przykładem może być post @LibertyPrime, który to ma problem z czarnoskórymi reprezentami Francji, którzy to wszyszcy, prócz chyba Evry urodzili się we Francji, a który we Francji się wychował. Ciekawe czy innym reprezentacjom też patrzysz w rodowody, czy po prostu przeszkadza ci kolor skóry.

#oswiadczenie #rasizm #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 63
OP: @CoJaToNieTY: Już nawet nie chodzi o szkalowanie, po prostu jestem chyba rozpoznawalny na wykopie i nie chcę być od tej pory oceniany tylko przez pryzmat tego że jestem czarny (według definicji wykopków, etiopczycy nie są typowymi czarnoskórymi jak ci z afryki środkowej. A ja to w ogóle wybladłem)
@Asterling: I to jest właśnie tutejszy problem, myślicie że 'lewactwo' sobie problem wymyśliło, że Polacy (dodam, że ja się czuję
A jakiś dowód na potwierdzenie tej pierwszej tezy ?


@Asterling:

1) Spacja
2) Dane anegdotyczne - wszyscy znani mi afropolacy maja wyższe. Nie zauważyłem, by ostatnio była masowa imigracja murzyńskich robotników, geneza tych, których mamy jest znana (studenci przyjeżdżający na studia, trochę specjalistów) więc skąd ci niewykształceni mieliby przyjechać i po co?
OP: Nie wyglądam jak Izu Ugonoh, etiopczycy są raczej drobnej postury, niscy i bladsi od swoich afrykańskich kolegów i mimo że zainteresowanie jest, to raczej od 'klubowych' dziewczyn. I tak, mam dziewczynę, ale wątpie żeby wybrała ze względów egzotycznych (btw. Prócz niskiego wzrostu, innym rozmiarem etiopczycy raczej są bliżej europejczyków niż ludzi z afryki południowej i środkoewej).

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
No widzisz więc podajesz twierdzenia z dupy.


@Asterling: No jednak nie - badań AFAIK nikt nie prowadził, kilkutysięczna grupa murzynów i mulatów dała nam już dœóch posłów do Sejmu, moja próba znanych mi czarnoskórych jest większa od dwóch przytoczonych przez Ciebie przypadków (z czego jeden to na Ukrainie jest).