Wpis z mikrobloga

  • 293
520 036 - 153 = 519 883

Wyprawa dookoła Polski: dzień VI

Czyli nigdy nie narzekaj, bo zawsze może być gorzej, znacznie gorzej.

W nocy zapowiadali załamanie pogody, gdzie zachód ma mieć przewalone, a wschód upały i nie wiem jak wschód, ale zachód miał przewalone... Konkretnie przewalone.

Startowałem z Żagania, gdzie jest Stalag Luft III (ten od filmu Wielka ucieczka), więc chciałem go zwiedzić, ale znak Uwaga ostre strzelanie i zakaz wstępu. Nie planowałem sprawdzać czy ta grzywna to na serio.

Całe 153km non stop deszcz, raz ulewny, że mało co widać, raz mocno kropiło, a przez 90% czasu po prostu mocno lało. Kto tu mieszka to wie... Wiało w mordę z północy zgodnie z tym co Jarosław Kret obiecywał w telewizji śniadaniowej. Nigdy, ale to nigdy jeszcze nie dało mi tak w pióro psychicznie i fizycznie (przemarznięcie). Ale że człowiek z gliny, a nie ptasiego gówna, to jakoś udało się doczołgać.

Na noclegu wylądowałem u @wykopowa_ona i @mateolinho najwcześniej w historii, czyli o 16, ale przemoczony i przemarznięty byłem dokumentnie. Temperatura przez cały dzień nie przekroczyła 15 stopni, a jak wszystkie łachy mokre, to robi się cholernie nieprzyjemnie. Skóra na dłoniach jak po godzinie w wannie, totalnie rozmoczona.

Rewelacyjne Wykopki, bardzo rozmowne i pomocne, a kolega zrobił kurczaka na wypasie na kolację. Polecam tych Wykopków, choć wielu z Was pewnie ich zna, bo gdzieś na Wykopparty bywali.

Zdjęć praktycznie nie ma, bo nie było co fotografować, to raz, ale głównie to przez deszcz minimum przerw, bo zamarznąć szło.

Strava i Endomondo.

#100km (nr 63) #metaxynarowerze #rowerowyrownik
Pobierz metaxy - 520 036 - 153 = 519 883


Wyprawa dookoła Polski: dzień VI

Czyli nigdy nie ...
źródło: comment_qCMxpCJSNPkxwhhM7FZZOZqJ9kf5Fckz.jpg
  • 14
Startowałem z Żagania, gdzie jest Stalag Luft III (ten od filmu Wielka ucieczka), więc chciałem go zwiedzić, ale znak Uwaga ostre strzelanie i zakaz wstępu. Nie planowałem sprawdzać czy ta grzywna to na serio.


@metaxy: Pewnie że nie do końca na serio. Tabliczka ostrzega przed tym, że niedaleko (4km) jest poligon więc możesz dostać przypadkową kulkę w łeb jak pójdziesz nie tą ścieżką co trzeba, a jeszcze niedawno 1km za tym
Pobierz Locked1986 - > Startowałem z Żagania, gdzie jest Stalag Luft III (ten od filmu Wielka...
źródło: comment_N64p0zJ7A0oxCKSYUVUGiPhhXAc9aTpO.jpg