Wpis z mikrobloga

@zakichanybigos27op: Ożesz kierwa. Jak Ty to zrobiłeś?

@dylski: Wstawienie tulei nie zawsze zdaje egzamin. A jeszcze nie widziałem serwisu w którym robią coś takiego za 20 zł. Inna sprawa, że w tym wypadku otwór jest tak wyrobiony, że tulejowanie może być niewykonalne.

Moim zdaniem po zostaje szukać lewego ramienia korby. Masz szczęście, że to lewe, bo zwykle jest je łatwiej znaleźć.
  • 0
@zakichanybigos27op Niedawno zrobilem to samo w nowym rowerze (rowniez shimano sora - przypadek?). Naprawione domowym sposobem poprzez zrobienie takiej reperaturki (jak pokazal kolega wyzej) wytaczajac ja ze starej stalowej korby, ktora znalazlem na strychu. Trzeba przewiercic otwor w zepsutej korbie, zeby byl w osi, a nastepnie wcisnac reperaturke dodatkowo wzmacniajac polaczenie klejem do metalu. U mnie na razie zdaje to bardzo dobrze egzamin. Zamiast wtlaczania reperaturki mozna nawiercic otwor i ja wkrecic,
  • 0
@Yao: CZyli mogę zamontować no name lewą korbę i będzie działać?

Nie, zle mnie zrozumiales. Do popsutej korby wstawilem reperaturke, ktora zrobilem ze starej korby, tzn ucialem z niej fragment gdzie jest otwor do mocowania pedala a nastepnie na tokarce go obrobilem zeby mial ksztalt tulei i ta tuleje wcisnalem do popsutej korby. Jest z tym troche zachodu ale ja popsulem prawe ramie gdzie jest zebatka, wiec gra byla warta swieczki.