Wpis z mikrobloga

Witojcie Mircy,

mam małe pytanko, może gupie może mondre - nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podróżujecie sami? Może jesteście backpackersami?

W maju wybieram się pierwszy raz na kilka dni samemu do Barcelony, byłem już tam dwa lata temu, może nie jest to podróż przez pół świata no ale.. zawsze nowość dla świeżaka z plecakiem, a ten właśnie dzisiaj zamówiłem po przeczytaniu miliona stron na forum tej formy podróżowania.
Może brać mi powie na co uważać, czego unikać, co jest normalne w takiej formie podróżowania? Oczywiście lecę samolotem, nie żaden autostop. W dalszych miesiącach mam kilka pomysłów na dalsze wyprawy, o ile trafią się fajne okazje, ale jak na razie Barcelona będzie dziewiczym rejsem ( ͡ ͜ʖ ͡)

#podrozowanie #podroze #backpacking
  • 5
@maciuras: mnie w BArcelonie nie okradali, dużo łaziłem z buta , zero metra. Generalnie, jeśli nie jesteś ani Tutsi ani Hutu to nie powinieneś mieć problemów w podróży. W zależności od rejonu w którym będziesz poczytaj informacje i sam zdecyduj. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Nie powinieneś się ograniczać za bardzo, bo w końcu po to są podróże aby doświadczać ale będąc samemu musisz wybierać te bezpieczne i niebezpieczne.
Myśl;)
@maciuras: Jeśli nastawiasz się na zwiedzanie miasta w szybkim tempie polecam zwiedzanie za pomocą Barcelona Bus Turistic. Najlepiej kupić bilet całodobowy - 2 lata temu był za 50 EUR osoba.

A co do pytania, to zawsze warto jechać z kimś, jest przede wszystkim ciekawiej :)