Wpis z mikrobloga

Mirki, krótka rozprawa o podróży PKP Intercity z psem.
Niby wszystko ładnie i pięknie i szybko i nowocześnie, ale...
Płace za przewóz psa ponad 15 zł i ten nie ma nawet większego kawałka podłogi, żeby się położyć.
Są dwie opcje:
1. Siedzieć na swoim miejscu, pies kładzie się w przejściu i albo ludzie go cały czas przekraczają albo zaczepiają.
2. Iść usiąść razem z psem na podłogę w miejscu przeznaczonym dla wózków inwalidzkich lub dla rowerów, gdzie jest trochę więcej przestrzeni na ziemi.
Nie mogliby wydzielić w każdym wagonie jednego miejsca z większym kawałkiem podłogi, gdzie pies nie przeszkadzałby pasażerom i miałby kawałek miejsca dla siebie?
#wroclawskiamstaff #psy #pokazpsa #zwierzaczki #podroze #pkp #oswiadczenie
e.....5 - Mirki, krótka rozprawa o podróży PKP Intercity z psem.
Niby wszystko ładni...

źródło: comment_wVCodXF0vK3LDm4QPplLSkyY1UaFfpUZ.jpg

Pobierz
  • 254
@emipk505: §28. Przewóz zwierząt
1. Podróżny może przewieźć pod swoją opieką bezpłatnie, w ramach bagażu podręcznego – małe zwierzęta
domowe (w tym psy), jeżeli nie są one uciążliwe dla współpodróżnych (np. z powodu hałasu, zapachu
itp.). Przewożone zwierzęta powinny być umieszczone w odpowiednich pojemnikach (klatkach, pudłach,
koszach itp.), zabezpieczających przed wyrządzeniem szkody osobom lub mieniu i umieszczone w miejscu
przeznaczonym na bagaż podręczny. Podczas przewozu zwierzęta powinny pozostawać w pojemnikach,
w
@upupiona: ja zbyt dużo razy już słyszałam od pasażerów: "no niech pani już zdejmie pieskowi ten kaganiec". Jeszcze nigdy konduktor nie zwrócił mi uwagi. Większość zwraca uwagę na psa i zaczyna go głaskać. Jeżeli byłoby inaczej, pies byłby cały czas w kagańcu i koniec. Powtarzam, że kaganiec zawsze mam, książeczkę ze szczepieniami również.
Żeby ludzie egzekwowali dane prawo trzeba wprowadzać kontrole i kary.
@zirytowana_plaszczka: a co w momencie, jeżeli nikt
@emipk505: my jeździmy regio, i pies mi się mieści miedzy nogi, albo szukam takiego pojedynczego siedzenia z większą ilością miejsca z przodu. Wiem jak wygląda intercity, i chyba tylko to miejsce na podłodze zostaje tak naprawdę.
Co do kagańca - mamy na pyszczku zawsze w mpk i pociągach, obojętnie czy ktoś ma problem czy nie. Mam kaganiec - nikt się nie czepia, a ja nie mam żadnych problemów. Czasem zdarza się