Wpis z mikrobloga

@angular bo z żadnym innym nie możesz pisać apek 'uniwersalnych'.
Właśnie nad czymś takim siedzę, node (express) + react + redux (@webpack), mogę wyrenderować initial na serwerze a potem hooknąć się do już wyrenderowanego DOMu po stronie klienta.

Node imho idealnie nadaje się jako 'view-layer-server'.
  • Odpowiedz
@nappy:
ja jestem w swojej pierwszej robocie i póki siedziałem w C# to mówili mi że dobrze mi idzie jak na świerzaka ale jak musiałem wejść na nodejs i meteorjs to dramat nie mogę zrobić jakiś tam prostych kontrolek :(
  • Odpowiedz
@nappy: u mnie się nie patyczkują, dwóch developerów już zostało pożegnanych obym nie był następny , było dobrze póki w js nie musiałem wejść, nawet jeszcze w nodejs w miare mi szło ale meteorjs to jakiś dramat, znasz meteora?
  • Odpowiedz
@angular znam z opowiadań, sam się do niego nie zabierałem. Generalnie 10 lat webdevu nauczyło mnie jednego: dobieraj małe rozwiązania i składaj je do kupy ze sobą zamiast brać kobyłę i starać się ją ogarnąć. Tak samo z Angularem jako takim, niby 'znam' ale learning-curve był z mojej perspektywy chory.

U mnie na tyle dobrze się dogadaliśmy, że jest ziomek od BusinessLogic / Database (i to stoi sobie np na PHPcu +
  • Odpowiedz
@nappy: Nom, ale w babelu mało co jest zaimplementowane fajnie. Nie wiem jak jest teraz, ale wcześniej node 4.x.x miał większą implementacje feature z ES6 niż 5.x.x. Ogólnie #!$%@? mają wersjonowanie… :D
  • Odpowiedz
@magic96 no wszystkie jsowe paczki powoli przechodzą na semver, podobnie React jest obecnie 0.14.x a kolejne wydanie będzie 15.x.x ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nappy: Haha, ten to już w ogóle niezły dzik. To ma być pewnie taki haczyk, że niby długo się rozwijał. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja osobiście za reactem nie przepadam, brzydzę się tymi tagami HTML które są wstrzykiwane w JS. Notabene, meteor chyba też chce mieć zbiór fanów, bo na YT po oglądnięciu jakiegoś materiału z ember przez następne 3 tygodnie wyświetlały mi się jego reklamy… :P
  • Odpowiedz
@magic96 swego czasu był hype na coś co zwało sie 'famo.us' (może kojarzysz demko z tablicą mendelejewa która mogła przybrać różne kształty w 3D i była interaktywna, wszystko DOM).

Nakręcali tak przez dobre dwa lata, nawet popisałem sobie z ich CTO, ciężkie cholerstwo do nauki strasznie (ale dawało fajną wydajność).

Pewnego pięknego dnia okazało się, że zwinęli stragan i to co jest pod http://famo.us nijak ma się do frameworka który tak bardzo
  • Odpowiedz