Wpis z mikrobloga

Dziś się zebrałem i skończyłem tłumaczyć hieroglify (obrazek zamieszczam aby zobrazować jak wyglądają)

No i co..hm.. wyrazy zdają się być losowe

Mógłbym może ułożyć z tego jakąs historyjkę, ale mogę tego wymyśleć tego tysiące.

Bóstwa egipskie jedynie mi się wydają jakimś punktem zaczepoenia jest ich tam parę ale nic dalej..

Może coś bardziej kryptografinczego
bo każdy wyraz w hieroglifach da się zapisać coś a la M17-G43-I9:F51 (flesh).

Co gorsza, odpowiedź muszę dać w hieroglifach, ale nie mam całej palety tylko takie podstawowe co to da się z nich ułożyć A,B,C itd.

A co najgorsze, na klawiaturze mam znaczek którym mogę dawać górny indeks i dolny (czasem hieroglify pisane są nad sobą) co by sugerowało, że odpowiedzią jest jakiś egipski wyraz lub zdanie.

I teraz #pytanie , ma ktoś jakikolwiek pomysł na tę zagadkę?
Tłumaczenia nie umieszczę, bo konkurencja mi je zgarnie (A męczyłem to parę tygodni ;) ) ale i tak nie wydaje się jakoś logiczna, chodzi mi bardzije o coś w stylu jak bym był twórćą zagadki to jakiej odpoweidzi bym oczekiwał, jak ją zakodował w poniższym rysunku

To "kontynuacja" do poprzedniego wpisu

#endgame #zagadki #konkurs #kryptografia
Pobierz L.....G - Dziś się zebrałem i skończyłem tłumaczyć hieroglify (obrazek zamieszczam ab...
źródło: comment_l9qryzHrZLWD6ZarT9KObUJEzAb7sD3R.jpg
  • 15
ksiazka "konkurs"?


@wytrzzeszcz: Tak, dokładnie.
W pierwszej książce była jedna nagroda 500 k USD w złocie tutaj opisałem moje zmagania (byłem blisko)

W drugiej (aktualnej) nagroda wynosi 100 k USD za pierwsze miejsce plus 12 nagród po 5k USD plus 11 nagród od 5k - 10 k USD.

W trzeciej planowo miało być 1,5 miliona dolarów, ale zobaczymy jak to będzie.

Aktualnie dalej są szanse na każdą z nagród.

Tzn. ta
dobrze sie czyta sama w sobie?


@wytrzzeszcz: hm..czytam głównie książki specjalistyczne, więc nie jestem dobrym autorytetem w tej branży.
Niektórzy mówią, że postacie płytkie jednowymiarowe itd. (w drugiej mówią, że trochę lepiej ale dalej słabo) ale są inni którzy są zafascynowani.

Moim zdaniem hm... nieźle wymyślona fabuła jeśłi chodzi o powiązanie z rzeczywistością, nie wiem czy pamiętasz jak w Rosji spadły meteoryty, tam też są wplecione, i kupę różnych zdarzeń.
Koncepcja
Fabuła książki jest przydatna w zagadkach?


@spammaster: hm..i tak i nie. Sama fabuła raczej nie. Ale w samym tekście mogą być ukryte zagadki, część zagadki itp.

Czyli jednym słowem, fabuła nie, treść tak.

Przykład 2 zagadek z poprzedniej książki.
JEden gość się jąkał, (czy jak to tam nazwać), mial ticki, i w którymś momencie miał atak, było to podejrzanie napisane, i to była jedna z zagadek (oczywiście nie było nigdzie napisane,
@LowcaG: Dzięki, właśnie przedzieram się przez treść. Adres strony zdekodowany, ale dalej stop. Trochę walczę z komiksem, mam stronę z kodeksu itd. ale jeszcze długa droga.
Czy morse to dobry trop także do niektórych rodziałów z obecnej książki?
Dzięki, właśnie przedzieram się przez treść. Adres strony zdekodowany, ale dalej stop. Trochę walczę z komiksem, mam stronę z kodeksu itd. ale jeszcze długa droga.

Czy morse to dobry trop także do niektórych rodziałów z obecnej książki?


Dla pewności:
http://endgamepuzzles.com/skykey_hints.html

Niczego morsem nie wykryłem.

Najprostszą na ten moment zagadką możliwą do rozwiązania są węże (to praktycznie jedyna zagadka rozwiązana przez "wszystkich").

Potem koptyjskie góry, podobno ktoś rozwiązał (ale nie ma gwarancji)

Potem