Wpis z mikrobloga

@rbielawski: na szukanie mieszkań w tym mieście jest zawsze #!$%@? okres. Chwile jest fajnie po sesji zimowej jak niektórzy muszą zmienić plany na życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gaska: tak. Właśnie tak. Marzy mi się zmywarka, ukrainska utrzymanka w ramach czynszu i 3 minuty do rynku.
@Interwyga: kolego, kulturalniej tutaj w stosunku do pani @gaska, bo w końcu nikt Ci nie będzie chciał pomóc ;-)
Jeżeli szukasz we wrześniu to najprawdopodobniej trafisz na słabą ofertę; wiem, bo sam byłem zmuszony szukać teraz. Przeglądaj olx, ale nie raz na tydzień, tylko raz na dwie godziny/godzinę. I jak tylko się coś pojawi, to dzwoń. Bo do takiego wynajmującego potrafi się 10 osób zgłosić w pierwsze pół godziny po
@Kangel: Nie pierwszy raz szukam także wiem jak jest.Szukamy z przerwami od poczatku wrzesnia jak niestety nie wypaliło nam jedno mieszkanie. Dzisiaj znowu przyjechaliśmy i już działamy do oporu. Problemem jest to, że najlepiej to chcemy 2+1 a to najsłabsza i najdroższa kombinacja. Szukamy też 2+1+1 ale też słabo z tym/
Co do tej typki to sama zaczęła, naskoczyła na mnie jakbym zapytał o jakieś tabu nadużywając tagu #wroclaw.
@Interwyga: nam się udało znaleźć w miarę spoko 1+1+1, ale patrząc po cenach, to wszystko, co oszczędzasz przez wakacje, zwracasz płacąc w trakcie roku (jeśli szukasz mieszkania we wrześniu). I do tego dochodzi problem z przechowaniem rzeczy (np. musisz je przywieźć do domu rodzinnego, a potem ponownie do Wro, co też generuje koszta).
@Interwyga: Jest cała masa innych ofert. Oczywiście, teraz trudniej o coś fajnego i w lepszej cenie, ale wynika to z tego, że bardzo wiele osób pomyslalo jak Ty i tez nie szukalo niczego w wakacje. Przegladaj podane strony non stop - oferty wpadaja co chwila i schodzą na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Jedno jest pewne - trafisz tam na dużo więcej ofert niż tutaj. Chyba fakt, że tylko jedna osoba
@Kangel: musiałbyś w cholere przepłacać, żeby Ci się nie opłacało czekać do końca zamiast opłacać 3 mc puste mieszkanie, częściej jednak podnajmowane na ten czas. Jak się trafi ogłoszenie z sensem to albo 50 metrów tylko dla dwóch osób, albo casting, albo ankieta "co lubisz w zyciu robisz i czy jestes spokojnym pracującym na 2 etaty i robiacym studia, myjacym sie w pracy i jedzacym na miescie podludziem bez rozumu i
@gaska: Napisałem już kilka razy, nie jest to moje pierwsze w życiu poszukiwanie, nie jest to pierwszy dzień moich poszukiwań. Naprawdę te rady są nieprzydatne bo ja to wszystko wiem. Naskoczyłaś na mnie to się lekko zdenerwowałem, sorry. Zapytanie na mirko nie obniżyło wysokiego poziomu tego portalu, nikomu przez to nie umarła babka ani kot to nawet jeśli nikt nie odpowie, nic się nie stanie.( ͡° ͜ʖ ͡°