Wpis z mikrobloga

@fakoff: via google: Polska zrobiła sobie przerwę. Obawiam się, że teraz będzie tylko V3 :-(

Jeśli dobrze przetłumaczyło, to biorą pod uwagę, że Polska to kondominium i po jesiennych wyborach wracamy.
  • Odpowiedz
@fakoff: dzisiaj godzine przed głosowanie w sprawie imigrantów rząd PO zmienił zdanie i zgodził się na przyjęcie każdej ilości praktycznie. Wcześniej mówiono o solidarności z grupą wyszechradzką (czechy słowacja i węgry) które głosowały przeciwko.

Takie kraje jak UK, dania czy irlandia nie przyjma żadnych
  • Odpowiedz
@fakoff:
Lel, naprodukowałem się tłumacząc temat, zanim zorientowałem się, że chodzi Ci o tłumaczenie z czeskiego (dodałem) :) Ale przecież nie wykasuję teraz komcia:

http://www.wykop.pl/link/2767425/jest-decyzja-w-sprawie-kwot-uchodzcow-tylko-cztery-panstwa-przeciwko/

W skrócie:
Polska zagłosowała za obowiązkowymi kwotami imigrantów do przyjęcia, narzucanymi odgórnie przez UE. Dzisiaj to są śmieszne tysiące, jutro może to być pół miliona.

Ale nawet nie o to chodzi, tylko o to że:
- to głos przeciwko wolności samodecydowania
- Polska wcześniej, w ramach
  • Odpowiedz
@Kamill:

gdzie byli rok temu kiedy trwał kryzys na Ukrainie?

A co to ma do rzeczy?

Więc raczej beka z V4.

Owszem, beka z GW. Ale skoro już stworzyliśmy takie marionetkowe ciało, by połechtać nasze styrane środkowoeuropejskie ego, to wypadałoby nie ruchać kumpli bez wazeliny. Nie sądzisz? :)
  • Odpowiedz
Wstyd.


@Dutch: wstyd to był kiedy wybrano Dudę na prezydenta
Tutaj jest mądra decyzja która nie spowoduje że będziemy na marginesie UE
Jak mamy trzymać z takimi krajami jak czechy i słowacja skoro to oni dopiero za naszymi plecami knują i się układają.
  • Odpowiedz
@tyskieponadwszystkie:

Ludzie zdecydowanie sie sprzeciwiali przyjmowaniu

Ano właśnie. A najzabawniejsze wiesz co jest? :) Że gdyby nastroje poszły w drugą stronę i 80% było za przyjęciem, to teraz obserwowalibyśmy łopoczące sztandary środowisk proimigranckich i wycieranie sobie gęby demokracją i głosem ludu ;)
  • Odpowiedz
@Farrahan:

To, że nie było takiego płaczu, kiedy Orban lizał jajka Putinowi.

Mało mnie to obchodzi. To nie kółko historyczne, komentuję sytuację dzisiejszą.

Ale szczerze podziwiam próby obrony kompromitacji, której obronić się nie da.
  • Odpowiedz
A co to ma do rzeczy?


@Dutch: imperializm Putina i zagrożenie militarne ze strony Rosji jest chyba większym problemem niż przyjęcie 7 tysięcy uchodźców w ciągu 2 lat?

nie ruchać kumpli bez wazeliny


@Dutch: Dacz, a ty nie wyznajesz realpolitik? ;) Że nie ma przyjaciół w dyplomacji? Wg rządu polskie warunki zostały spełnione, podobno nie dałoby się tego zablokować, ze względu na Traktat Lizboński, więc co rząd miał zrobić?
  • Odpowiedz
@Kamill:

imperializm Putina i zagrożenie militarne ze strony Rosji jest chyba większym problemem niż przyjęcie 7 tysięcy uchodźców w ciągu 2 lat?

#!$%@?, ale co ma imperializm Putina do przymusowego rozdysponowania uchodźców i wystawienia sojuszników? xD

Rozmawiamy teraz o ogólnej teorii wszystkiego? "A u Putina to murzynów bijo"?

Dacz, a ty nie wyznajesz realpolitik? ;) Że nie ma przyjaciół w dyplomacji?

Gdzie napisałem o "przyjaciołach"? :) Zacytuj pls.
  • Odpowiedz
@Farrahan:

A mnie mało obchodzi, że jakiś Pepiczek hipokryta ma ból dupy.

Twoje prawo. To wolny Wykop :)

Przynajmniej dopóki Schulz i spółka nie nakaże Ci mieć obowiązkowego bólu dupy xD
  • Odpowiedz