Wpis z mikrobloga

Żar leje sie z nieba, ja chora - 40 stopni piekła w środku i w #pracbaza. Kiedy podchodzi do mnie któryś z kolei bachor, rzuca pieniądze na blat i krzyczy "wodę" nie wytrzymuję.
- Ale co wodę?
- Jak to co. Wodę.
- Ale co wodę.
- Chcę.
- Może jakieś poproszę?
Chwila milczenia. Wiedziałam, ze jak nie poprosi to gowniarzowi nie sprzedam.
- Poproszę.
- Prosze.
Dziękuje już nie usłyszałam. Nie ma co wymagać za dużo. Jeszcze sie mu system przegrzeje.

Nie mija dziesięć minut idzie jego jakaś kolezaneczka, która wszystko słyszała wcześniej.
- Poproszę wodę.

Czuję się wygrana.
#wygryw
  • 209
  • Odpowiedz
@semperfidelis:

wyżej sra, niż dupę ma.

To chyba dotyczy polskich januszy biznesu, którzy nie do końca rozumieją na czym polega kapitalizm. W Polsce jak w lesie, zawsze na odwrót. To oni powinni konkurować ze sobą i zabiegać o moją kasę-na razie to ja muszę walczyć o ich produkt, a #!$%@? pan życia i śmierci może będzie łaskawy i mi go sprzeda.
  • Odpowiedz
A wam buraki życzę solidnego #!$%@? w dupy.


@semperfidelis: o #!$%@?, jaka psychoanaliza, zbeształes mnie jakbym za komuny nie docenił człowieka pracy.
Śmiesza mnie tacy jak Ty i tacy jak @Kotastrofa, tak samo jak śmieszą mnie narzekający na wszystko "kelnerzy" - gotowi wszystkich pouczać, uczyć kultury - a samym najczęsciej słoma z butów wychodzi.

Ciekawe, czy @Kotastrofa każdego klienta PROSI o zapłatę. Jeśli chociaż RAZ zapomniała o dzień dobry, witam
  • Odpowiedz
Nie jestem ich służąca

No właśnie jesteś i za to dostajesz pieniądze.


@SDammtsg: Usługodawca nie jest jednoznaczny ze sługą. On tylko świadczy usługę. W jaki sposób i na jakich warunkach zależy od niego i od firmy. A pieniądze dostaje od pracodawcy za wykonywanie usługi zgodnie z jego zaleceniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kotastrofa: Nie słuchaj ich. Napięli się jak gacie w dupie. Jeżeli ktoś Ci nie okazuje szacunku to dlaczego miałabyś to robić Ty? Mam nadzieję, że tych co piszą, że jesteś służącą w sklepie oraz, że za to hajs dostajesz potraktują kiedyś ludzie w życiu równie pretensjonalnie jak w tej sytuacji. Tutaj w tym wypadku kultura nie ma nic do rzeczy lecz szacunek do drugiej osoby.
  • Odpowiedz
@BobBuilder: Ależ skąd :)
Ja bardzo lubię swoją prace. Szczególnie ludzi, którzy są mega pozytywni, ze nawet potrafią przyjść i podziękować za bardzo dobra kawę :)
Nie muszę pracować, bo studiuje dziennie. Ta praca po prostu daje mi frajdę i tak jak sama zawsze do kasjerów z uśmiechem i miłym słowem, bo wiem jak taki jeden uśmiech może zmienić cały koszmarny dzień sprzedawcy, tak samo chciałabym żeby i do mnie sie
  • Odpowiedz
@Kotastrofa: W sumie w słowie "woda" i "chcę" nie ma nigdzie informacji o chęci zakupu wody, "chcę wody" to w sumie można się domyślić, ale można się nie domyślić. Ktoś musi te dzieciaki nauczyć mówić pełnymi zdaniami.
Tylko gdzie było dzień dobry?!
  • Odpowiedz
Gimbokapitalisci - kupujecie wode, bo chce wam sie pic. Sprzedawca ja sprzedaje, bo chce zarobic. Jest popyt i podaz. A bycie niemilym dla drugiego czlowieka "bo tak" to #!$%@? i tyle, niezaleznie od pelnionych funkcji.
  • Odpowiedz
@Kotastrofa: dla mnie to jest bardzo dziwnie powiedzieć "woda" zamiast "poproszę wodę" tu nie chodzi o kulturę tylko powiedzieć: "dzień dobry, wodę" strasznie #!$%@? brzmi
  • Odpowiedz
Nie jestem ich służąca

No właśnie jesteś i za to dostajesz pieniądze.


@SDammtsg: no właśnie nie jest, jest sprzedawcą i za sprzedawanie dostaje pieniądze, jak bachor się nauczy kultury to przyda się społeczeństwu. Jak ktoś oczekuje kultury od sprzedawcy to niech sam sobą reprezentuje jakiś poziom.
  • Odpowiedz
@Kotastrofa: Współczuję Ci tego ścieku inteligentnych inaczej, który musiałaś czytać.

Kasjerka to praca jak każda inna, nauczysz gówniarza trochę kultury i szacunku to następnym razem będzie milszy. Nie jesteś niczyją służącą. Gratuluję postawy :)
  • Odpowiedz
@bakteriepodbaterie: Myślę, że problem jest po stronie tego, że zarówno 10cio latki jak i ludzie, którzy mają już na sobie trochę doświadczenia w życiu mogą założyć konto z tym, że co taki 10cio latek może wnieść do takiego serwisu? Wg mnie takie dziecko nie posiada kręgosłupa moralnego i robi to czego publika oczekuje dla atencji. Jak widać chamstwo i buractwo jest w modzie. Oczywiście jedni mogą powiedzieć, że to heheszki, ale
  • Odpowiedz