Wpis z mikrobloga

Jak polskie dzieci w Wielkiej Brytanii uczą się jednocześnie angielskiego i polskiego od najmłodszych lat to jaki wykształcają sobie akcent? Mówią jak Anglicy po angielsku i Polacy po polsku czy istnieją jakieś wzajemne naleciałości na akcencie? #pytanie #emigracja
  • 7
@Vicarious: w #niemcy mam paru kumpli co uczyli się i niemieckiego i polskiego od dziecka(tu się urodzili - rodzice Polacy) i jeśli mi oceniać to niemiecki mają bezbłędny a polski z dość mocnym akcentem plus odmienianie czasowników czy dobieranie odpowiednich przypadków to kompletna abstrakcja ;)

n.....S - @Vicarious: w #niemcy mam paru kumpli co uczyli się i niemieckiego i polski...
@norypS: Kiedyś miałem okazję porozmawiać z Polakiem mieszkającym od urodzenia w Niemczech. Zarówno po polsku jak i niemiecku mówił bardzo płynnie bez jakiegoś wyraźnego akcentu. Ale ważniejsze jest to co powiedział o Podolskim. Mówił, że Niemcy tak samo śmieją się z jego niemieckiego jak Polacy z jego polskiego.
@Vicarious: Akcent w Polskim jest dość łatwy, więc na ogół jest poprawny. Gramatyka jest większym problemem, a idiomy chyba największym... rozmawiają do Ciebie, chodzą na dół ulicy a zamiast wyłączyć to zostawiaja komputery na.