Wpis z mikrobloga

Widzę, że zapotrzebowanie na ogarnianie jest ogromne, co udowodnił @CichySzelestOka

Zrobiłem zestawienie bardziej wartościowych wpisów z tagu #milionowamotywacja prowadzonego przeze mnie od ponad roku jak się okazało O_O
http://www.wykop.pl/ramka/2660081/co-cie-napedza-potezna-lista-wpisow-pomagajacych-sie-ogarnac/

Jeśli macie coś, co pomogło Wam się ogarnąć - wrzucićcie proszę w komentarze. Treści własne jeszcze bardziej mile widziane. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#motywacja #samorozwoj #llistaoka #prokrastynacja
D3lt4 - Widzę, że zapotrzebowanie na ogarnianie jest ogromne, co udowodnił @CichySzel...
  • 29
  • Odpowiedz
@Xanthia: No takie masz aktualnie paradygmaty i tyle. Jeśli zechcesz nad sobą popracowaći zauważysz efekty to zmienisz zdanie. Jeśli nie zbadasz tematu, nie zmienisz i tyle.
  • Odpowiedz
@D3lt4: Ja sobie daję radę we własnym zakreśie, nie potrzebuję trenerów i innych takich, uwierz mi, twoje metody mogą zadziałać na naprawdę słabe osobniki, dla mnie jesteś zwykłą pijawką, sorry.
  • Odpowiedz
@Xanthia: Jeśli inni im za to płacą, to o co kaman?

To tak jak ból dupy, że miliarderzy powinni się dzielić ze społeczeństwem, a oni zostali tymi miliarderami dlatego, że X osób uznała, że ich usługi/produkty są odpowiedzią na ich potrzeby i im za to zapłaciła.

Wracając do meritum - JA jestem pijawką, bo?
  • Odpowiedz
@D3lt4: Co mnie wkurza w tych wszystkich filmach motywacyjnych to zawsze skupienie się na sporcie/siłce/aktywności. Niech pokażą nudne zapierdzielanie przez wiele miesięcy po 12h dziennie np. nad kodem :D Tylko wtedy nie będzie efektu wow ;).

Wbrew pozorom do aktywności fizycznej jest się najłatwiej ogarnąć, do tego wygląda to dobrze w przeciwieństwie do innych nudnych spraw. Moim zdaniem problem z motywacją dotyczy właśnie nudnych czynności, które nawet jeśli lubimy, to wykonywane
  • Odpowiedz
@Gorasul: Też tak dawniej myślałem i jak najbardziej to działało. Problem pojawia się kiedy realizacja celu wymaga naprawdę ostrej, długiej i mega nudnej pracy. A praca to coś co robisz już np. od 20 lat. Wiadomo, można powiedzieć, żeby coś zmienić, olać to co robisz i znaleźć sobie coś świeżego, ale nie każdy jest w stanie olać bezpieczeństwo rodziny (bo swoje to tam pal licho) i zaryzykować np. przyszłość dzieci, tylko
  • Odpowiedz
@Xanthia: "kojarzy mi się" "Ja sobie daję radę " - co kogokolwiek obchodzi to, że Ty sobie dajesz radę i że to według Ciebie są brednie ? Autor poświęcił czas i wrzucił te wszystkie rzeczy nie dla Ciebie tylko dla ludzi którzy tego potrzebują bo na pewno są tu tacy. Zawiało egoizmem i zarozumiałością na kilometr.
  • Odpowiedz
@Arrival: Masz rację, ale taka jest specyfika wideo. Obraz musi być dynamiczny. W sumie, dałoby radę stworzyć dynamiczne wideo z programistami, ciekawe czy ktoś to zrealizuje, a może już zrealizował przy okazji promowania jakiegoś wydarzenia dla programistów. :)

@kejor: Zobacz inne komentarze tej osoby, ewidentnie mam swoją hejterkę xD
  • Odpowiedz
Obraz musi być dynamiczny


@D3lt4: No tylko mi właśnie chodzi nie tylko o wideo tylko ogólnie o temat motywacji. Bardzo łatwo jest się nakręcić do rzeczy "dynamicznych". Nie mam problemu z motywacją do uprawiania sportu, ale mam problem kiedy czeka mnie np. 100 godzin ślęczenia w kodzie czy innej nużącej czynności, która efekty da może za rok ;).

Większość materiałów motywacyjnych tyczy się właśnie rzeczy dynamicznych bo wtedy łatwiej powiedzieć, że
  • Odpowiedz
@Arrival: Ja do nauki i ogarniania #sap podchodzę w ten sposób - obejrzałem filmik sportowy, taki o jakim mówisz.
Myślę sobie - kurde, skoro on potrafi takie rzeczy zrobić ze swoim ciałem, to ja ze swoim umysłem mogę zrobić o wiele więcej.

Druga rzecz, która mnie motywuje to zuchwałość. Myślę sobie - ten, ten i ten potrafi, a ja nie dam rady?!

Trzecia sprawa - Mark Zuckerberg ma tyle czasu w
  • Odpowiedz