Wpis z mikrobloga

#html5 #html #php #css3 #webmastering #stronywww #projektowaniestron #wwwboners #www #kiciochpyta
#informatyka #xhtml #webdesign
Mircy, potrzebuje pomocy w htmlu?

1. Otóż mam w index.html następujący zapis:
w jaki sposób zrobić żeby w nowym oknie gdzie otworzy się ten .pdf było białe tło? bo domyślnie jest szare i nie za bardzo wiem jak to zmienić.

2. Drugie pytanie dotyczy mapowania obrazka. Otóż mam obrazek na stronie i na nim mam zmapowany odnośnik właśnie do tego pdfa. Jak zrobić żeby obrazek był skalowalny to znaczy dopasowywał się zawsze do rozdzielczości z zachowaniem właśnie mapowania tego same obszaru? Prościej: jak zrobić skalowany obrazek który zawsze będzie miał w tym samym miejscu odnośnik?
  • 6
@l3cho:

w jaki sposób zrobić żeby w nowym oknie gdzie otworzy się ten .pdf było białe tło? bo domyślnie jest szare i nie za bardzo wiem jak to zmienić.

Czo? Przecież to jest link do pliku PDF, a nie do dokumentu HTML. Będzie w nim takie tło, jakie jest w PDF, lub jakie wyświetli przeglądarka tych dokumentów.
@l3cho: w firefoksie to może bym wiedział, ale w chrome hm. A ten kolor chcesz zmienić sobie, czy dla klienta, kogoś kto otworzy stronę w internecie ?

Co do obrazka, to w javascripcie, jak w google wyszkukasz frazę image maps resize javascript to coś tam na bank znajdziesz.