Wpis z mikrobloga

Podczas rekrutacji w mojej firmie, kandydaci mieli do wypełnienia test sprawdzający m. in. znajomość Excela. Okazało się, że jedno bardzo proste zadanie większość osób zrobiła źle.

W jaki sposób rozwiązalibyście to zadanie:

W arkuszu w kolumnie A jest wpisanych 8 liczb:

2
4
6
8
10
12
14
16

Tzn. w komórce A1 jest wpisana liczba 2, w komórce A2 jest wpisana liczba 4 itd.

Treść zadania: usuń wiersz trzeci i szósty.

Zróbcie to zadanie w Excelu, a nie na "sucho"

Jakie liczby zostaną po usunięciu tych wierszy?

#rekrutacja #excel
  • 77
@chafer: @jem_pierogi: @Rajca: @semperfidelis: @Felonious_Gru: Można się do wielu rzeczy przyczepić:

1) w Excelu nie można usunąć wierszy, tylko zawartość wierszy
2) nie ma wiersza, który jest jednocześnie trzeci i szósty (usuń "trzeci i szósty")
3) nie jest doprecyzowane, czy usuwanie ma się odbyć jednocześnie czy nie (po zmianie indeksu po pierwszym usunięciu)
4) nie jest doprecyzowane, czy usuwanie ma być jednokrotne, czy "aż do usunięcia wiersza"
@rotero: Masz sporo racji. Kilku kandydatów wyraziło swoje wątpliwości i okazało się, że to właśnie te osoby lepiej rozwiązały cały test od innych osób. Bardzo ciekawa zależność.

Co do "W Excelu nie można usunąć wierszy, tylko zawartość wierszy". Usunięcie zawartości wiersza usuwa tylko wszystkie dane z danego wiersza i nie narusza pozostałych - w jaki sposób zatem sformułować komunikat: "Usuń wiersz trzeci" mając na myśli: "Usuń całą zawartość wiersza trzeciego w
w jaki sposób zatem sformułować komunikat: "Usuń wiersz trzeci" mając na myśli: "Usuń całą zawartość wiersza trzeciego w taki sposób, aby wiersz czwarty zajął jego miejsce, wiersz piąty zajął miejsce wiersza czwartego itd."?


@chafer: Jeżeli chcesz, żeby zrobili to co masz na myśli, napisz co masz na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mogę się zgodzić z taką interpretacją. "Usuń wiersz 3 i 6" oznacza to samo
@chafer: Na jakie stanowisko taki ambitny test ?:D

Jeśli można poprosić na pw ten teścik to chętnie sprawdzę :)

Ja ostatnio wyłożyłem się na funkcji tablicowej (kto z tego korzysta?? O.o )
Reszta obróbki baz danych na 100%
1) w Excelu nie można usunąć wierszy, tylko zawartość wierszy


Można usuwać wiersze. Wiersz znika, a te znajdujące się niże dostają nowe indeksy.

2) nie ma wiersza, który jest jednocześnie trzeci i szósty (usuń "trzeci i szósty")


Dla mnie jest oczywiste, że chodzi o dwa wiersze, jeden z indeksem 3, a drugi z indeksem 6.

3) nie jest doprecyzowane, czy usuwanie ma się odbyć jednocześnie czy nie (po zmianie indeksu po pierwszym