Wpis z mikrobloga

Zrobiłem wczoraj wieczorem zakupy za ~50PLN. W supermarkecie Bintang, Ubud, Bali, Indonezja. Wszystko widać wraz z cenami na załączonym zdjęciu.

Na kolację zjadłem sobie tosty z właśnie tą wędliną i guacamole.

Alkohol jest na Bali (ogólnie indonezja) drogi. Przetwory mleczne są również drogie i średniej jakości. Za jakiś w miare dobry (czyt, zjadliwy) ser trzeba zapłacić około 100,000 IDR ~ 27 PLN za kawałek wielkości 100g. Więc kilo sera to jakieś 270 PLN.

Jako, że może nie jest to najlepsza próbka zakupowa, to podaję przykładowe ceny innych rzeczy:

- mielone, wołowe - ~110,000 IDR ~ 30 PLN/ kg

- piersi z kurczaka - ~ 70,000 IDR ~ 19 PLN / kg

- tuńczyk, świeży, tusza ~ 110,000 IDR ~ 30 PLN / kg

- 10 jajek - ~ 22,000 IDR ~ 6 PLN

- łosoś świeży - ~ 330,000 IDR ~ 90 PLN / kg

- mleko - ~26,000 IDR ~ 7 PLN / litr

- Jakaśtamzupkachinska - 3,300 IDR ~ 1 PLN

- wódka finlandia 0,7l ~ 425,000 IDR ~ 116 PLN

Jak ktoś chce znać koszt czegoś innego

Ceny towarów z supermarketów. Jak ktoś chce chodzić po lokalnym rynku to można i taniej znaleźć zwłaszcza owoce morza. Targować się można WSZĘDZIE. Kilka razy w sklepie, takie male 'shopping center' jak mają stoiska z roznymi rzeczami targowałem ceny okularów przeciwslonecznych. W samych supermarketach raczej sie nie da, choć muszę kiedyś spróbować.


A co.


#zakupyza50zl #friqnabali #friqbawiiuczy #indonezja #bali #pokazzakupy przy okazji #dziendobry
F.....Q - Zrobiłem wczoraj wieczorem zakupy za ~50PLN. W supermarkecie Bintang, Ubud,...

źródło: comment_Yg7XPV52PVQ0Vjo4izjpyzZ1GfVb6jlp.jpg

Pobierz
  • 42
@leone: Tak, tak. Zresztą ich dieta to 3 posiłki dziennie RYŻ RYŻ RYŻ. Ewentualnie makaron


Owoce typu banany, papaje, kokosy, ananasy, duriany i co tam jeszcze chcesz rosną wszędzie. Nosz #!$%@?, to wszystko rośnie dosłownie w promieniu 10m od miejsca w którym siedze. Nic tylko wyciągnąć rękę.

@FriQ: Uwielbiam, jak Polacy kupuja produkty za granica. Wiekszosc to importowana zywnosc, ktora lokalna ludnosc jada od swieta i sie nagle wszyscy dziwia, ze "troche drogo" xD

Ale racja, mleko i jego przetwory sa w Azji drogie, bo niektore kraje nie maja dostatecznie duzo miejsca, by hodowac krowy, a te biedne glownie eksportuja za granice do wlasnie tej Japonii, czy tam Tajwanu, co podbija cene.

To samo z wolowina, ktora sie