Wpis z mikrobloga

Ciekawy wywiad z Łukaszem Mężykiem, współtwórcą serwisu 300polityka. Dosyć trzeźwa i obiektywna ocena aktualnych i potencjalnych trendów na naszej scenie politycznej. Krótko mówiąc raczej marazm. Mężyk pisze, że Wipler w USA byłby idealnym kandydatem na prezydenta. W Polsce niestety to chyba nie przejdzie :P

#polityka
  • 5
@SirBlake:

Mężyk pisze, że Wipler w USA byłby idealnym kandydatem na prezydenta. W Polsce niestety to chyba nie przejdzie :P


Tak, prawie bez doświadczenia(to jego pierwsza kadencja), mimo wszystko słabo wypada w tv przy "starych wygach", do tego jestem prawie pewien, że i tak większość społeczeństwa nie ma pojęcia kim on jest. No idealny kandydat na prezydenta.
@SirBlake: Dobra, teraz przeczytałem to w całości, myślałem, że Wipler miałby być już kandydatem na teraz, a nie na lata 2020 :P To bym się nawet zgodził, ogólnie to ciekawy wywiad, niezłe porównanie Tuska do Blaira, tu też chyba się z nim zgadzam, szkoda, że nie ma tej woli reformowania. Myślałeś, żeby zrobić z tego znalezisko?
@Kamill: Akurat z tym doświadczeniem też bym jakoś nadmiernie nie przesadzał. Wipler już trochę podziałał w sektorze pozarządowym, pracował w ministerstwie gospodarki. Wiadomo 2015 to jeszcze za wcześnie, ale i tak moim zdaniem to tylko kwestia promocji, a łatwo byłoby sprzedać jego kandydaturę ze względów wymienionych przez Mężyka. Nie wiem czy to się nadaje na znalezisko :)