Wpis z mikrobloga

@RRybak: Jeszcze nie. Kiedy szukałem, zauważyłem, że dwa lata temu, gdy ta strona padła, ktoś polecił polską wersję OpenThesaurus, ale jeszcze nie kombinowałem z otwieraniem tego i nie wiem, czym dysponuje.
@damiinho

Dziękuję za wyważony ton wypowiedzi. Wyobrażam sobie, że złość można było

wyrazić też w sposób: wy tacy owacy %###!!

Słownik synonimów ze strony synonimy.ux.pl został przeniesiony do serwisu dobryslownik.pl.

Na podstawie tamtego słownika dane są wprowadzane na nowo. Wynikają z tego dwie rzeczy:

część danych (większość) została już poprawiona lub powiększona,

część nie jest jeszcze zamieszczona (powinno to się stać w ciągu dwóch tygodni).

Dalsza rozbudowa słownika wyrazów bliskoznacznych będzie następowała
@jan_l: no więc minął miesiąc i na słowo "maszyna" słownik nie zwraca żadnego synonimu :(, więc chyba nie udało się jeszcze przenieść bazy z ux.pl :((( bo tam pojawiła by się na pewno masa słów :/

Kiedy planujecie skończyć migrację?
@jan_l: są jakieś wieści z placu boju? Wasz słownik synonimów był zdecydowanie najlepszy, korzystałem z niego setki razy. Nie ma możliwości wystawienia gdzieś na poddomenie dawnej wersji synonimy.ux.pl w czasie, gdy pracujecie nad przenoszeniem danych? Jednak jak na zapytanie "interakcja" dostaję teraz tylko "rozmowa", to znaczy, że mechanizm nie działa dobrze, albo tylko ułamek bazy jest przeniesiony...
Dzień dobry. Na blogu Dobrego słownika został ostatnio opublikowany bardzo szczery wpis pt. Jak przenosiliśmy SYUX-a, czyli synonimy.ux.pl. Zachęcam do lektury.

Jeśli chodzi o dane, to (z tego, co wiem) prawie wszystko już jest (zostało trochę wielowyrazowców). Jeśli dla "interakcja" jednym bliskoznacznikiem jest "rozmowa", to tak zapewne było też na synonimy.ux.pl.

Jan Leśniewski

administracja Dobrego słownika