Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,

Potrzebuję Waszej opinii w zakresie nowej wersji witryny mojej agencji interaktywnej.

Rzućcie okiem na projekt strony głównej i piszcie swoje uwagi, opinie etc.:

http://p.webyourself.pl/webyourself-2.0/1/

Kilka uwag:

1. W menu głównym linki "Usługi" jest w efekcie "onHover", a link "Kariera" informuje o aktualnie otwartej podstronie.

2. Treść bloku "Tworzenie stron WWW" możecie zignorować, będzie pisana od nowa.

Kilka informacji odnośnie funkcjonalności i usability:

1. Górna belka będzie position:fixed, czyli będzie na swoim miejscu w trakcie scrollowania (w wersji responsive: dekstopowej i na tablety).

2. Szary pasek pod górną belką będzie pokazywał czas trwania aktualnego slajdu

3. Nawigacja w slajderze: strzałki na klawiaturze plus drag&drop kursorem

4. Efekt parallex dla tła slajdów, tła "Przykładów realizacji" oraz "Tworzenia stron www"

5. onHover:

-> Każda z usług w "Czym się zajmujemy" po najechaniu będzie pokazywała usługi w ramach danej kategorii czyli np. dla stron WWW: sklepy, audyt, administracja etc.;

-> Screeny z poszczególnych realizacji: logo firmy onHover lub krótkie info co to za realizacja

6. "Pracowaliśmy dla" będzie się przewijało stale od prawej do lewej

7. Preloader całej strony w formie logo od szarości do koloru.

8. Strona będzie responsywna.

Kilka pytań z mojej strony:

1. W menu głównym aktualnie odwiedzana podstrona: waham się nad opcją:

-> tylko strzałka pod linkiem

-> strzałka pod linkiem + seledynowy kolor linka

Co lepsze?

2. Macie pomysły na fajniejsze tła w blokach "Przykłady realizacji" oraz "Tworzenie stron www"? Jeszcze lepiej: macie pomysły na lepsze/bardziej rozbudowane wykorzystanie efektu parallex?

3. Projekt wykonany pod 960px. Myślę o max-width: 1140px. Jaki max-width wg Was (przy założeniu, że strona będzie reponsive)?

Dzięki.

#internet #webdev #webdesign #grafika #webmastering #informatyka #stronyinternetowe #design #frontend #kiciochpyta
  • 33
  • Odpowiedz
@gumol: przynajmniej nie poszedł na łatwiznę i nie skorzystał z gotowego szablony za kilka dolców, jak widzę niektóre większe firmy lecące na szablonie to aż mi się krew gotuje... porobisz kilka poprawek i będzie o niebo lepiej
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Tak, po prostu moje oko nie lubi aż takiej skali. Wolę projekty łatwiejsze do ogarnięcia jednym spojrzeniem i zastanawiam się czy taka strona pod kątem usability jest korzystna. Percepcja też jest ważna, nie ogarniasz jednym spojrzeniem i przez to masz poczucie zagubienia.
  • Odpowiedz
@michalkosecki: specjalnie zrobiłeś foto :) ja wiem że RWD dobrze rozkłada content też mam 22 cale wiec wszystko jest duuuuże. Ale mi chodzi też o skalę. Tak samo masz przy projekcie na A4, jak nie drukniesz i nie sprawdzisz 1:1 wychodzą babole ;) w tej stronie to się tyczy boxów
  • Odpowiedz
@cyberyna: no to idźmy dalej, bo zastanawiam się, gdzie jest Twoja granica tolerancji :)

jaka szerokość całej strony (w bezwzględnych pikselach - zakładamy, że strona jest wyśrodkowana i mocno odróżnia się od tła), dla:

1. 1280px/1366px; (laptop 13" lub 15")

2. 1920px; (tablet 10", laptop 15" lub telewizor 42")

3. 2560px; (laptop 15")

4. 3800px; (telewizor 60")

? :)
  • Odpowiedz