Wpis z mikrobloga

Dzisiaj #winotest wyjątkowy, bo głównym bohaterem jest @gumis112211, a właściwie wino, które wyszło spod jego ręki :]

Jest to wino owocowe - po otrzymaniu paczki dostałam zagadkę, miałam zgadnąć, z jakiego owocu wino gumis zrobił - bo etykieta nie ta, co powinna - i powiem Wam, że dałabym sobie rękę uciąć, że to wiśnia. Bukiet słodki, mnóóstwo czerwonych, wiosennych owoców, a właśnie wiśnia mi tu dominowała. Okazało się jednak, że jest to wino z malin. :]

Powiem Wam, że mam bardzo niewielkie doświadczenia z winami owocowymi. Fakt faktem mój tato zawsze się specjalizował w nalewkach, ale wino owocowe zdarzyło mi się pić w życiu może ze dwa - trzy razy. Zawsze się trochę bałam tej dużej słodyczy, której raczej w alkoholu nie szukam. A tutaj - mimo, że wino bardzo słodkie - jest przy okazji fajnie rześkie.W smaku mamy wyraźną - jak na tak słodkie wino - kwasowość. Ale dobrą kwasowość, potrzebną, bez niej smak nie byłby tak żywy. Wino poza tym jest dość mocne, stawiałabym na 15-16%, choć w smaku alkohol nie jest na pierwszym planie.

Po skosztowaniu gumisowego wina doszłam do wniosku, że sama - po raz pierwszy w tym roku - nastawię coś własnego. Zacznę od smorodinówki :]

#winotest #wino #pijzwykopem
gugas - Dzisiaj #winotest wyjątkowy, bo głównym bohaterem jest @gumis112211, a właści...

źródło: comment_ef0OB5NABuHHnAAN92Xtzu2EdAZM6fqy.jpg

Pobierz
  • 4
@gugas: Z tego co kiedyś @gumis112211: pokazał to jak na domowe warunki to ma dużą produkcję wina, cydru.

Nie lubisz słodkich alkoholi? Choć z tego co pamiętam, to tylko wytrawne wina recenzujesz.

Sam chciałbym mieć tyle owoców, aby móc ze swoich zbiorów robić wina.

Czyli @gumis112211 przyczynił się, że zaczniesz przygodę z winiarstwem ;)
@browarPL: no, tak myślę :) wiesz, pijam czasem jakieś słodkie tokaje czy souternesy, ale to rzadkość. Ogólnie - raz na ruski rok. A co do nalewek, już dawno chciałam się za to wziąć, a wino od gumisa zdecydowanie mnie do tego zachęciło. Poza tym, tak profesjonalnie opisane, zakorkowane i zalakowane, że hoho!