Wpis z mikrobloga

#domowadrogeria #bali #kosmetyki #rozowepaskicontent

Czym jest boreh? Boreh to pasta z przypraw, którą można użyć do peelingu, ale ponieważ rozgrzewa, to używa jej się także w przypadku bólu mięśni, gorączki i bólu głowy.

Boreh zafascynował mnie, gdy jedna z moich koleżanek otworzyła salon masażu balijskiego i oprócz masażystek z Bali sprowadziła także balijskie kosmetyki.

Kosmetyki te były naprawdę drogie, więc jestem bardzo zadowolona, że mogę znaleźć parę przepisów, które sprawią, że boreh zagości w moim domu.

Znalazłam dwa przepisy, z których jeden używa proszku z drzewa sandałowca, a drugi kurkumy. Nie mam proszku z drzewa, więc postanowiłam użyć przepis z kurkumą, przynajmniej do czasu, gdy nie kupię tego drugiego składnika.

Składniki:

1 łyzeczka goździków w proszku

2 łyzeczki imbiru sproszkowanego

1 łyżeczka cynamonu w proszku

1 łyżeczka kolendry w proszku

1 łyżeczka gałki w proszku

1 łyżeczka kurkumy

3 łyżeczki mąki ryżanej lub ryżu w proszku (ewentualnie użyj mąki kukurydzianej)

1 do 2 łyżeczek wody

Wymieszaj składniki aż do uzyskania pasty. Pastę wmasuj w ciało i zostaw na 5 minut, a następnie sciagnij ją z ciała, po czym weź ciepłą kąpiel.

PS. Najlepiej jest najpierw spróbować np na ręce, aby przekonać się, czy nie masz uczulenia na któryś ze składników.
  • 3
  • Odpowiedz