Wpis z mikrobloga

Mirusie, jako, że dawno nie było winotestu, postanowiłam poświęcić się dla wyższego celu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i kupiłam nowe wino tygodnia z Biedronki. A jest to Monte da Ravasquiera, 2013, Alentejano w wersji białej. Całkiem niedawno można było kupić to wino w wersji czerwonej, Winicjatywa całkiem chwaliła, ja nie miałam okazji spróbować.

A jak wypada w białej odsłonie? Wino w nosie przyjemne, cytrusowe, przewijają się też owoce tropikalne, brzoskwinia, melon. Smak bardzo orzeźwiający, może nieco mineralny, ale przede wszystkim duuużo owoców, tak jak i w nosie - przewijają się cytrusy - pomarańcza, trochę cytryny, mango, melon, brzoskwinia. Struktura nieco maślana, oleista.

Rewelacyjne wino do picia samodzielnie, oprócz tego - wszelkie owoce morza, ryby, czy bezmięsne sałatki będą się fajnie komponować. Na lato - jak znalazł.

To wino jest niedrogie, często zdarza mi się kupować "na co dzień" wina w okolicach piętnastaka, ale to jest wyjątkowo dobre. W związku z powyższym jutro skoczę kupić dużo więcej, zanim zniknie z półek. I Wam radzę to samo :]

Cena: 14,99

Sklep: Biedronka

#winotest #pijzwykopem #wino
gugas - Mirusie, jako, że dawno nie było winotestu, postanowiłam poświęcić się dla wy...

źródło: comment_LTGNs9xMgq1NmVy2djyuQsW6Y77VPMze.jpg

Pobierz
  • 11
@gugas: Fajnie czyta się Twoje recenzje ;) Widać, że pasjonujesz się winem ;) Swojskie też pijesz? A piłaś może "Old Tbilisi"? Jest to co prawda półsłodkie czerwone, ale mi smakowało.
@browarPL: miło słyszeć:)

Bardzo rzadko zdarza mi się pić wina polslodkie czy półwytrawne. Mam złe doświadczenia, wina o takiej etykiecie (przynajmniej w Polsce) do 20-30 zł najczęściej są sztucznie dosładzane, i rzadko zdarzało mi sie pić dobre. Ale jak będę miała okazję, spróbuję:)

A co do swojskich, tzn polskich- mam znajomego, który siedzi mocno w temacie, sam ma małą winnicę w Malopolsce, i dzięki niemu miałam okazje trochę fajnych rzeczy spróbować.
@gugas: Swego czasu piłem jedynie wytrawne. Dalej robiąc swoje celuję w wytrawne, czasem zrobię półsłodkie. Jak mi się zdarzy pić to właśnie któryś z tych rodzai.

Mając takiego znajomego to nic dziwnego, że się pasjonujesz winem ;)

Nie wiem czy akurat to wino jest dosładzane, być może. Kupiłem je za 20 zł u siebie w sklepie winiarskim. Ale i tak wina traktuję po macoszemu, bardziej ceniąc piwo ;) Kiedyś może troszkę
@browarPL: piwa też pijam i lubię, choć nie wiem o nich tyle, co o winie. A i tutaj mam jeszcze wieeele do nadrobienia:] Czym więcej się dowiaduję, tym bardziej mam wrażenie, że nic nie wiem :]

A jeśli mowa o piwie, to ostatnio się zakochalam w witbirach i szukam coraz to nowych.
@gugas: Ja mam właśnie odwrotnie. Wszystko jest do nadrobienia.

Czym więcej się dowiaduję, tym bardziej mam wrażenie, że nic nie wiem :]


Brzmi to jak przysłowie ;)

Wity są fajne, szczególnie na tą porę roku, bardzo dobrze orzeźwiają, lubię cytrusowość w nich. Nie wiem co piłaś, ale mogę wymienić:

Viva La Wita, choć to imperialny

Podróże Kormorana - Witbier

Blanche de Namur (klasyka)

Blanche de Bruxelles

Hoegaarden Wit

Obolon Bile

Namysłów
@browarPL: Witbier z Kormorana rewelacyjny, od Blanche de Namur zaczęłam, viva la vita znam, Obolona i Namysłów też. Zostaly mi Hoegaarden, Lady Blanche, Blanche de Bruxelles. Będę szukać!
@gugas: Zgadzam się, mi też bardzo wit z kormorana podchodzi. AleBrowar wypuścił nową warkę Lady Blanche nie tak dawno, więc jest świeża. Powodzenia w szukaniu, w dobrych sklepach specjalistycznych powinny być ;)