Wpis z mikrobloga

#visual #cpp #programowanie

Visual C++ 2010 (C++/CLI).

To działa:

List^ list = gcnew List();
String^ s = gcnew String("tekst");
list->Add(s);
A to nie:

List^ punkty = gcnew List(); // oczywiście dodałem using namespace System::Collections::Generic
Point^ p = gcnew Point(2,3);
punkty->Add(p);
Błąd:

generic type argument for 'T' cannot be 'System::Drawing::Point ^', it must be a value type or a handle to a reference type


  • 11
@Szarlejowiec: Próbowałem, ale i tak trochę z tego CLI muszę brać i wtedy robią się problemy: http://pastebin.com/dEykunX0

@extern-int: Nie mogę pisać tego w niczym innym, takie wymagania na uczelni (laboratoria). Koniecznie C++/CLI i to Visual C++ 2010 (nawet bez IntelliSense ;/ w 2012 już jest).

Nawet w sumie nie wiem z jakiej dokumentacji do tego korzystać (bo na MSDN jest pierdyliard różnych bibliotek/klas do .NET a pod C++/CLI to tak
@mk321: Rzeczywiście dziwne, nie znam się ale myślę że to do ogarnięcia. Proponuje złapać jakiegoś tutoriala, który pomoże zrozumieć jak linijkę w C# tłumaczyć na C++/CLI. Potem już można korzystać z dowolnych dokumentacji. Z tego co się orientuje w C++/CLI można korzystać z każdej z tych pierdyliard bibliotek z .NET.

Szczerze mówiąc C#, CLI i .Net jest bardzo fajne, przyjemne i niegłupie, ale pisanie tego w C++ i w dodatku bez