Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, chciałbym sobie sprawić hulajnogę elektryczną na dojazdy do pracy ok. 10km w jedną stronę. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda od strony prawnej, żeby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. Zaznajomiłem się już z art. 33a prawa o ruchu drogowym, jednak nie wszystko dla mnie jest tam do końca jasne. Z tego co zrozumiałem:
- jeśli jest ścieżka rowerowa to muszę jechać po ścieżce, max 20 km/h
- mogę jechać po drodze tylko w przypadku braku chodnika/ścieżki rowerowej, wtedy gdy ograniczenie na niej wynosi 30km/h lub mniej
- po chodniku mogę jechać gdy na drodze dozwolona prędkość przekracza 30km/h

A co w przypadku gdy jest tylko droga asfaltowa, bez żadnego chodnika obok,poza terenem zabudownym? Wtedy nie mogę po takiej drodze asfaltowej jechać? Niestety mam ok. 3km drogi, gdzie jest sam goły asfalt, bez żadnego chodnika czy ścieżko rowerowej obok. Bo z tego co rozumiem, legalnie poboczem iść mogę, ale hulajnogą jechać już nie? Z góry dzięki za odpowiedź :)

#hulajnoga #hulajnogi #prawo #pytanie #hulajnogaelektryczna #hulajnogielektryczne



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a jeździłeś już hulajnogą na tej trasie? Bo hulajnoga nie jest zbyt wygodna do codziennej jazdy po kostce, 10km to sporo. Wiem,że nie o to pytanie, ale weź to pod uwagę żeby nie wydać kasy na darmo. Wygodniejszy moim zdaniem rower.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Też się nad tym zastanawiałem. Wychodzi na to, że hulajką nie można legalnie jeździć w takich warunkach. Pytanie jak do tego podchodzi policja u Ciebie (i ile wynosi ewentualny mandat). Ja jeżdżę tak, jak rowerem i nawet jak jest chodnik to się na niego nie pcham, chociaż jest sporo ścieżek rowerowych i staram się poruszać głownie nimi. Te 20 km/h to też teoria, bo musieliby mnie złapać radarem żeby mi
  • Odpowiedz