Wpis z mikrobloga

Wiecie czemu kobiety lepiej sobie radzą z emocjami od mężczyzn?Bo są bardziej zbliżone do zwierząt i nie analizują tyle co faceci.Tak logika i analizowanie tylko przeszkadza jeśli chodzi o odczuwanie bo emocje to jest energia a jak można zrozumieć energię/prad?

Zwierzęta właśnie „większość” nie mają depresji,bo nie posiadają logiki i po prostu czują zamiast „myśleć”

Oczywiście myślenie logiczne jest przydatne w wielu sprawach ale czytałem,że ciężko zrozumieć emocje logika no czyli tak samo jak ciężko zrozumieć kobiety to właśnie podobne.
#przegryw #depresja #psychologia
  • 7
  • Odpowiedz
@Kodzirasek: Ja też zaobserwowałem w swoim otoczeniu, że idioci są dużo zdrowsi psychicznie i że takich troglodytów żadna depresja itp nie łapie się tak jak w przypadku osób które pod kopułą mają nieco więcej. To też może wynikać z braku myślenia, analiz etc
  • Odpowiedz
@Kodzirasek: Przeciez jesli nadmiernie analizujesz swoje uczucia to jest to wlasnie bycie "blizszym zwierzetom", zbyt powierzchownie to analizujesz - nadmierna logika = nadmierne dzialanie ciałka migdalowatego i jego powiekszenie doprowadzajacego do lepszej reakcji na negatywne bodzce. 'Lepsza nie znaczy lepsza' w praktyce.
Temat tak zracjonalizowales ze wydaje ci sie ze masz racje, bo logika = ludzie, a uczucia zwierzeta, uprosciles to do kobiet a to wcale nieprawda. To jest bardzo powierzchowna
  • Odpowiedz