Wpis z mikrobloga

będzie z 85-90km/h i co mi to da?


@mat0707: tobie może niewiele ale mi zaspokoi ciekawość i będę miał argumentów dyskusjach, bo niektórzy twierdzą że etz 125 jedzie100-105km/h.
Przy okazji wiesz że właśnie jest zlot MZ klubu?
  • Odpowiedz
nie wiem, jest możliwość że dobra etz 125 poleci 100km/h


@mat0707: ja uważam że niema żadnych szans. Ale dlatego potrzebuje to zbadać bo nie mam też etz125. Więc jakbyś mógł przymocować telefon z aplikacją prędkosci GPS na kierownicy i rozpędzić sięw jedną stronę i tak z 2 km vmax a potem nawrotka i znów vmax i zobaczyç jaką cyfrę najczęściej GPS będzie pokazywał.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: jeśli ma 12km a z tego co pamiętam to ma, to pojedzie 100, generalnie pewnie jest wzór do obliczeń jak sobie podstawisz masę i opory przez KM to ci wyjdzie prędkość maksymalna.

Kiedyś za dzicieka miałem 150 i 110 licznikowe we jechała
  • Odpowiedz
jeśli ma 12km a z tego co pamiętam to ma, to pojedzie 100, generalnie pewnie jest wzór do obliczeń jak sobie podstawisz masę i opory przez KM to ci wyjdzie prędkość maksymalna.


Kiedyś za dzicieka miałem 150 i 110 licznikowe we jechała


@krzysztof2033: kolego mylisz pojemności i moce.
125 ma 10KM
150 MA 12KMA NA EKSPORT 14KM
A odnośnie liczników to te sa tak niewiarygodne że niezależny ich uwzględniać.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: jestem tego niemal pewny, że deklaracja 10km jest tylko z powodu przepisów, a nie z realnej mocy jaka generuje, starsza generacji TSka 125 miała taką moc na gorszym o sprzęcie, a co do liczników dawniej nie oszukiwały.
  • Odpowiedz
jestem tego niemal pewny, że deklaracja 10km jest tylko z powodu przepisów, a nie z realnej mocy jaka generuje, starsza generacji TSka 125 miała taką moc na gorszym o sprzęcie, a co do liczników dawniej nie oszukiwały.


@krzysztof2033: więc mówisz że producent zadeklarował w latach 90 w mz etz 125 moc 10KM dlatego że....?
w tym czasie na A1 mogłeś jeździć na etz 125 albo na Caqivue MiTo 125. Lub Yamasze
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: przepisy o 125cmm kolego było dużo wcześniej niż ty pewnie się urodziłeś, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale świat jest większy niż Polska i te Motocykle szły głównie na inny rynek niż Polski, ogromną ilość kupowali Węgrzy.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: gaźnik binga był w smisonku a nie w etz, w etz jest bvf, a układ platynowy zaczyna przebierać powyżej 6k, a wiedzę raczej mam wystarczająca w tym temacie i nie musisz mnie uczyć. Dokładnych danych nie pamiętam z palca, ale znam z praktyki i etz 125 bez problemu pojedzie 100,

Nie jest problem poskładać z gotowych części od np. Chylo, takiego simsona, aczkolwiek chętnie bym się takim przewiózł.

Czesi przerabiają
  • Odpowiedz
gaźnik binga był w smisonku a nie w etz, w etz jest bvf, a układ platynowy zaczyna przebierać powyżej 6k, a wiedzę raczej mam wystarczająca w tym temacie i nie musisz mnie uczyć. Dokładnych danych nie pamiętam z palca, ale znam z praktyki i etz 125 bez problemu pojedzie 100,


Nie jest problem poskładać z gotowych części od np. Chylo, takiego simsona, aczkolwiek chętnie bym się takim przewiózł.


Czesi przerabiają tak jawne
  • Odpowiedz