Wpis z mikrobloga

Pijcie Earl Greya ze mną, ceremonia nadania obywatelstwa brytyjskiego ustalona na za 2 tygodnie, dostałem w końcu po 3 miesiącach czekania list.

Wyjechałem z PL w wieku 19 lat, teraz pyknęło 19 lat w UK. Uznałem że czas to zrobić. Po ceremonii idę z certyfikatem od razu na pocztę wyrabiać paszport i cała sprawa będzie "z głowy".

#uk #emigracja
  • 20
  • Odpowiedz
@Pangia:

jeszcze tylko zrzec się polskiego obywatelstwa i można szczęśliwie #!$%@?ć ten kraj

Trzeba mieć nie po kolei w głowie aby dobrowolnie, bez szczególnego powodu, rezygnować z obywatelstwa państwa członkowskiego UE.
  • Odpowiedz
Trzeba mieć nie po kolei w głowie aby dobrowolnie, bez szczególnego powodu, rezygnować z obywatelstwa państwa członkowskiego UE.


@chemik_kieszyk: chyba, że to państwo może cię wezwać do obowiązkowej służby wojskowej w razie W.
  • Odpowiedz
  • 4
Jak państwu tyłek będzie się palić, to nagle i Polacy żyjący za granicą od lat i mający obywatelstwo będą ściągani


@robert-kuzba:O kurde! Tak jak teraz są te ogromne łapanki w całej europie na bananowe dzieci ukrainców i wysyłanie ich na front? Żartuje, nic takiego się nie dzieje ;)
  • Odpowiedz
@Voltix: Zwalnia. Art. 3 ust. 1 ustawy o obronie ojczyzny:

Obowiązkowi obrony Ojczyzny podlegają obywatele polscy zdolni ze względu na wiek i stan zdrowia do wykonywania tego obowiązku. Obywatel polski będący równocześnie obywatelem innego państwa nie podlega obowiązkowi obrony, jeżeli stale zamieszkuje poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pangia czasem to mam wrażenie, że niektórzy by zmienili sobie paszport polski nawet na jakiś ugandyjski, bo przecież polska najgorsza mordo
  • Odpowiedz
Trzeba mieć nie po kolei w głowie aby dobrowolnie, bez szczególnego powodu, rezygnować z obywatelstwa państwa członkowskiego UE.


@chemik_kieszyk: i prawidłowo robi, jak chce się wiązać z tradycją i kulturą UK to po co mu polskie obywatelstwo?

Ja wiem, że polak-robak to najchętniej by ukradł to czego sąsiad nie używa, bo przecież nie używa, a może się przydać, ale na szczęście nie każdy jest takim cwaniaczkiem xD
  • Odpowiedz
@niochland:

i prawidłowo robi, jak chce się wiązać z tradycją i kulturą UK to po co mu polskie obywatelstwo?


Przecież op nic nie napisał o tym, że zrzeka się polskiego obywatelstwa, tylko że nabywa brytyjskie.
A polskie obywatelstwo przyda mu się choćby dla uzyskania karty EKUZ w UK przed podróżą do UE lub na automatycznych bramkach paszportowych na lotniskach w UE, dwie przykładowe małe rzeczy, które pieką moich brytyjskich znajomych (
  • Odpowiedz
lub na automatycznych bramkach paszportowych na lotniskach w UE


@chemik_kieszyk: zawsze kisnę jak gdzieś lecę z UK do EU i Brytole muszą stać w kolejkach a ja elegancko szybko przechodzę kontrolę. No cóż, brexit means brexit ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@chemik_kieszyk

literalnie interpretujac, obywatel ale nie rezydent, czyli podwojne obywatelstwo chroni a rezydencja od 20 lat, czy jest jakas wykladnia jak to jest interpretowane, bo ponoc wystarczy sie wyrejestrowac i zwrocic ksiazeczke wojskowa podajac jako powod zycie za granica?
  • Odpowiedz
@robert-kuzba nigdy nie byli i nie będą. Jak sobie to wyobrażasz? Będą latać po Europie i ściągać ludzi? Zejdź na ziemię. Jedyne co się stanie, to dostaną nakaz stawienia się w jednostkach. Jak nie przyjadą to sąd wojskowy ich skaże za dezercję. Nie będą mogli wrócić do PL, bo jak wrócą do ich na granicy zatrzymają. Ale nikt nie będzie wydawać kasy żeby ludzi ściągać. Poza tym - oni nie wiedzą gdzie
  • Odpowiedz