Wpis z mikrobloga

Widzę, że wakajkowicze zaczynają dostrzegać, że stopy mogłyby być niższe, gdyby nie wakacje kredytowe (na które nie załapią się już wszyscy.

Na ten moment tylko zdają się nie dostrzegać korelacji między tymi dwoma zjawiskami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.infor.pl/twoje-pieniadze/koszty-utrzymania/6594511,przez-wysokie-stopy-procentowe-miliony-rodzin-splacajacych-kredyty-hipoteczne-placa-niezasluzona-kare.html

#nieruchomosci #kredythipoteczny #gospodarka #wakacjekredytowe
  • 25
  • Odpowiedz
  • 8
@daretti877: jełopem musisz być ty, skoro obgryzasz w nerwach paznokcie marzec o kolejnych wakacjach kredytowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale spokojnie, dołożysz się do nich przez wyższe stopy procentowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@daretti877: nawet nie potrafisz używać znaków interpunkcyjnych, matole, a piszesz coś o czytaniu? xD

Skąd się biorą takie barany jak ty? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takim jak ty tylko płacić wysokie raty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@francoisinho: nio no jasne będę ci dawał znaki interpunkcyjne na portalu że śmiesznymi obrazkami...nie umiesz przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem a będziesz oszołomie tu formułował swoje teorie z dupy
  • Odpowiedz
@francoisinho nie bardzo rozumiem, wakacje mialy minimalny wpływ na inflację. Finansują je banki które i tak miały rekordowe zyski, a większość oszczędności osób które skorzystały poszły na nadpłaty kredytów co jest informacja oficjalna, więc konsumpcja praktycznie bez zmian u osób korzystających z programu. Wiem że na wykopie jest chęć dokopania kredyciarzom, ale ja jak zwykle przypominam że to osoby które nie siedzą na socjalu tylko zapierdzielają na kredyt ktory podrożał dwukrotnie a
  • Odpowiedz
  • 0
@daretti877: skoro znaki interpunkcyjne cię przerastają to chyba nie potrzeba więcej słów na temat twojej oszczędnej inteligencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale przecież nie każdy musi być mądry, ktoś musi tyrać jako zwykły robol o tym kimś jesteś ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą pewnie nawet nigdy ustawy nie przeczytałeś, cymbale, a piszesz coś o czytaniu że zrozumieniem xD

@excelfinance: naprawdę nie
  • Odpowiedz
@francoisinho: No dlatego napisałem że wakacje miały marginalny wpływ. Jak nadpłacisz kwotę kapitału w wysokości 1 raty to ile myślisz że Ci rata się obniży? Mając kredyt na 500k z RRSO 7% nadpłacając jedną ratę obniżysz ratę o 30zł. W dodatku raty nie obniżają się od razu, tylko co pewien okres, więc często na efekt i tak musisz poczekać parę miesięcy. Plus niektórzy zamiast obniżać ratę to mogą skracać czas kredytowania
  • Odpowiedz
nadpłacając jedną ratę obniżysz ratę o 30zł. W dodatku raty nie obniżają się od razu, tylko co pewien okres, więc często na efekt i tak musisz poczekać parę miesięcy.


@excelfinance: Nieprawda. Po nadpłacie od razu następna rata (i kolejne) spada. Co kilka miesięcy (3/6) jest ustalana stawka WIBOR, na podstawie której wyliczana jest część odsetkowa raty.
Obniża się o 30PLN w każdym miesiącu do końca kredytu (przy założeniu utrzymania tego samego
  • Odpowiedz
  • 0
@excelfinance: teza jest taka, że kredyciarze widzą tylko i wyłącznie wysokość swojej raty, a nie widzą całej reszty gospodarczych zależności, znakomicie zresztą potwierdziłeś tą tezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I właśnie dlatego w nagrodę masz wysokie stopy procentowe na wiele lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@daretti877:

chłopie jacy wszyscy? Tak zmienili kryteria że prawie nikt się nie zalapie jełopie


ja się załapie na wakacje kredytowe i później na wsparcie dla kredytobiorców ,a ty jełopie na mnie zapłacisz
  • Odpowiedz