Wpis z mikrobloga

11 lat temu kupiłem nowego #volkswagen up z silnikiem 1.0 mpi. Po 1000 km zalozylem #lpg. Przejechałem nim 290 tysięcy kilometrów. Wymieniałem tylko olej, rzeczy ekspolatacyjne i kilka pierdół, nawet rozrządu nie wymieniałem tylko samą pompę wody. Niestety tydzień temu w tyl wjechał mi gość, który patrzył się w telefon i samochód nadaje się do kasacji. W związku z powyższych szukam nowego samochodu, który będzie tak samo bezawaryjny i palił 6-8 litrów lpg. Zastanawiam się pomiędzy:

1. #skoda Fabia 1.0 mpi (ten sam silnik co w up).
2. #suzuki Swift 1.2 dualjet
3. #toyota yaris 1.5 hybryda
4. #renault Clio 1.0 tce
5. #hyundai i20/ #kia Rio 1.2

Budżet mam do około 80-90 tysięcy. Rocznie jeżdżę około 30 000 km.

#motoryzacja #samochody

Który samochód

  • Skoda Fabia 18.5% (15)
  • Suzuki Swift 7.4% (6)
  • Toyota Yaris 40.7% (33)
  • Renault Clio 19.8% (16)
  • Kia/Hyundai 13.6% (11)

Oddanych głosów: 81

  • 7
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw: za 90K to już wypasioną fabię powinieneś poskładać, z 1.0 TSI 105KM i 6 biegowym manualem,

Nie mniej jak nie zależy ci na osiągach, tylko żeby auto było młotkiem, to może faktycznie mpi byłoby lepszym wyborem, tylko odblokować go trzeba, bo softem jest moc ucięta.
I kupić taniej, albo dobrze doposażyć.
  • Odpowiedz
@Kam_sekwaw: Jeżeli UP ma taką samą skrzynie biegów jak Skoda Citigo, to przy przesiadce do Fabii będziesz trochę rozczarowany. Na przykładzie skody powiem ci że Up/Citigo mają lepsze przełożenia niż fabia. Jest jeszcze kwestia poboru oleju... U nas w firmie mamy trochę tych fabii, i od wymiany do wymiany, trzeba dolewać oleju. W citigo nigdy się to nie zdarzyło, może to kwestia oleju bo w nowych jest już 0w20. A tak
  • Odpowiedz
Skąd wiesz czy te silniki się nadają do LPG, nie znam się ale raczej będzie problem. Tylko Renault ma fabryczny LPG i to niewiadomo ile pojeździ bezawaryjnie
  • Odpowiedz