Wpis z mikrobloga

Mimo, że zawsze jeżdżę przepisowo tak uważam, że kamery na światłach bez licznika to jest totalna patologia i maszynka do wyciągania kasy z kierowców.
Jechałem z Drewnowskiej w Włókniarzy i kątem oka zobaczyłem jak zmienia się światło z zielonego na pomarańczowe. Teraz człowiek siedzi i się zastanawia czy i kiedy dostanie mandat.
Ha tfu gestom melom na pomysłodawcę tego gowna.

#lodz #motoryzacja #prawojazdy #elzera
  • 30
  • Odpowiedz
@pottymouth No ostatnio miałem podobnie, jak na lewoskręcie w drewnowska wjechał przede mnie jakiś Bolt, musiałem przyhamować. On na zielonym a u mnie się zaświeciło żółte tak jak byłem z metr od świateł i teraz 0,3s na decyzję czy hamować czy już przejechać. No i przejechałem. Niby być nie powinno ale jakieś zwątpienie pozostaje.
  • Odpowiedz
  • 1
@ArturVonFornal: dawno to było? Na grupach na fb ludzie płaczą, że to gowno rejestruje nawet wjazd na zieloną strzałkę xD i szczerze wolałbym dostać mandat od razu niż siedzieć i się zastanawiać co będzie dalej.
  • Odpowiedz
na światłach bez licznika

@pottymouth: nie wiem po co wam te liczniki, skoro nie są ujęte w rozporządzeniu?

pomarańczowe.

@pottymouth: żółte.

Teraz człowiek siedzi i się zastanawia czy i kiedy dostanie mandat.

@pottymouth: kamery włączają się po 2 sekundach od zapalenia czerwonego.

Ha tfu gestom melom na pomysłodawcę tego gowna.

@pottymouth: marchewka nie pomagała, więc trzeba batem.
  • Odpowiedz
@pottymouth: @ArturVonFornal: ponoć są dwie sekundy "buforu" / "tolerancji" po zapaleniu się czerwonego zanim kamery zaczynają nagrywać. Tak jak przy fotoradarach prędkościowych jest 10 km/h tolerancji.

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-jak-dziala-system-red-light-masz-2-sekundy,nId,7389541

Edit.
Co do systemu to - szczególnie bez sekundników - jest to maszynka do robienia kasy i tyle. W dodatku stresogenna i generująca stłuczki. Jak mogę, to omijam te skrzyżowania - mimo że od 10 lat nie dostałem mandatu i jeżdżę grzecznie ¯\(ツ)/¯.
Tywin_Lannister - @pottymouth: @ArturVonFornal: ponoć są dwie sekundy "buforu" / "tol...

źródło: d7b31b303b9687cc7f3f8ea2ddc33c69

Pobierz
  • Odpowiedz
@pottymouth Dosłownie przedwczoraj xD z zieloną strzałką słyszałem. Czasem nawet wolałem ją przeczekać tam niż żeby mnie złapało. Ale mam wrażenie że ci którzy się oburzają po prostu nie zatrzymali się w pełni przed strzałką, chociaż ja tam nie wiem jak ten system to ocenia xD
  • Odpowiedz
Teraz człowiek siedzi i się zastanawia czy i kiedy dostanie mandat.


@pottymouth: to niech sie doedukuje, bo nie dostanie, kamera nie łapie przez 2s po zmianie na czerwone
  • Odpowiedz
@pottymouth @ArturVonFornal:

+ co do strzałek, to w Nowym Sączu #!$%@? kilka tysięcy mandatów, bo strzałka gasła akurat w momencie, jak ktoś wjeżdżał na skrzyżowanie XD (przy normalnych światłach jest żółte, a strzałka no to chybił-trafił - gaśnie bez ostrzeżenia)

Aż interweniował burmistrz i zdjęli tę strzałkę XD

https://motoryzacja.interia.pl/raport-fotoradary/news-wlaczyli-system-red-light-i-powstalo-skrzyzowanie-grozy-prez,nId,7277248
https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/nowy-sacz-prezydent-wylaczy-zielona-strzalke-bo-kierowcy-dostaja-mandaty/

nie zatrzymali się w pełni przed strzałką, chociaż ja tam nie wiem jak ten system to ocenia


Co do wychwytywania tych,
  • Odpowiedz
  • 102
ponoć są dwie sekundy "buforu" / "tolerancji" po zapaleniu się czerwonego zanim kamery zaczynają nagrywać


@Tywin_Lannister: zaraz, czyli nie dość że masz bufor w postaci światła żółtego, które możesz przejechać bez żadnych konsekwencji, to jeszcze możesz przejechać na wczesnym czerwonym przez 2 sekundy, i nadal masz z tym problem?
  • Odpowiedz
@Kouros: tak - mam problem. Ten system jest z założenia po to, aby na ludziach zarabiać, a nie żeby poprawić bezpieczeństwo. Gdyby nie był maszynką do zarabiania, to byłyby dodatkowo zainstalowane sekundniki, żeby wiadomo było z daleka, czy już zwolnić. Przez brak liczników masz masę pełnego paniki hamowania, stłuczek i niebezpiecznych sytuacji.

Dodatkowo ten system generuje inne patologie. Ludzie np. dostają mandaty za przejechanie przez linię zatrzymania, żeby przepuścić karetkę. Potem
  • Odpowiedz
to byłyby dodatkowo zainstalowane sekundniki, żeby wiadomo było z daleka, czy już zwolnić


@Tywin_Lannister: od tego masz żółte światło, zapala się - hamujesz, chyba że będzie to oznaczało bardzo gwałtowne hamowanie
tego uczą na kursie na prawo jazdy
  • Odpowiedz
@pottymouth: Na jak późnym czerwonym trzeba wlecieć, żeby dostać (bardzo słusznie z resztą) mandat? Przypominam, że już na ZÓŁTYM nie wolno ci wjechać na skrzyżowanie, o ile nie musiałbyś gwałtownie hamować - ale ok, wiadomo jak się żółte w realu traktuje, jest "drugim zielonym". Ale na czerwonym to już trzeba wjechać z premedytacją. I owszem, mi się zdarzyło kilka razy, nawet na światłach z kamerkami, że przy żółtym wcisnąłem gaz i
  • Odpowiedz
@Kouros: nie wyhamujesz na lodowisku - nawet jadąc wolno - i dostaniesz mandacik. Baw się potem w pisanie odwołań i stresy, żeby ci usunęli 15 punktów karnych.

Wy to chyba po prostu lubicie, kiedy państwo zakłada wam różne nowoczesne kagańce w imię „poprawy bezpieczeństwa” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Jak jedziesz przepisowo i zapali się żółte to bez problemu dasz radę sie zatrzyamć, chyba, że się zapali gdy jesteś przed samym sygnalizatorem ale wtedy na mandat sie nie załapiesz.Na uj jeszcze licznik? Rozumiem jeszcze do końca czerwonego żeby nie zamulać przy ruszaniu ale do zatrzymania? Taka rada- noga z gazu to przestaniesz robić za wór z pieniędzmi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: nie zatrzymasz się na szklance lub będziesz musiał przepuścić karetkę i będziesz pisać odwołania do urzędasów, które uwzględnią albo i nie. Tego ci nie życzę, a może się to przytrafić każdemu.

Jestem kiepskim adresatem twojej rady o „nodze z gazu”, bo nigdy nie zapłaciłem nawet złotówki mandatu i jestem bardzo spokojnym kierowcą.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Jak nie umiesz tak dostosować prędkości na "lodowisku", żeby zatrzymać się na czerwonym to oddaj prawko zanim kogoś zabijesz albo uszkodzisz czyjś wóz. Nie umiało się jeździć i nie zachowywać jak zwierzę na drodze to kij zrobił się grubszy. I będzie coraz grubszy aż się małpy wreszcie nauczą.
  • Odpowiedz
kamery włączają się po 2 sekundach od zapalenia czerwonego.


@sargento: w Jeleniej Górze jak założyli kamery, to nie tylko nie było tych 2 sekund po zapaleniu czerwonego, ale też skrócili żółte z 3 na 2 sekundy.
  • Odpowiedz
@JGambolputty: jeżdżenie samochodem to ty znasz chyba z opowiadań na wykopie ( ͡º ͜ʖ͡º)

2 sekundowy bufor to jest miejska legenda taka sama jak brak mandatów za przekroczenia prędkości do 10km/h.
A mandaty z kamer rejestrujących przejazd na czerwonym to jest skrajna patologia do wyciągania kasy. Wjeżdżasz na zielonej strzałce za sygnalizator ale opuszczasz skrzyżowanie po jej zgaszeniu? No to właśnie zarobiłeś 15 punktow.
  • Odpowiedz