Wpis z mikrobloga

@Potezny_PiSowski_Inwestor: jak tak dalej ludzie będą przewalać kasę na takim KAKAO XD to kwestia czasu aż w jakimś kraju ktoś pomyśli o tym jak tego zakazać
Artykuł z 2022 roku https://strefainwestorow.pl/artykuly/forex/20220223/kontrakty-futures-zakaz-niemcy-prawo-spekulacja
Kraje Zachodu coraz częściej ograniczają dostęp inwestorów indywidualnych do spekulacyjnych narzędzi z lewarem. Ta moda może dotrzeć także do Polski…
Belgia już dawno, bo 6 lat temu, zakazała kontraktów CFD (contracts for difference). Teraz Niemcy chcą mocno ograniczyć dostępność kontraktów
  • Odpowiedz
@Tiab a myślisz że jak wykopek opluje to nagle akcje spadną ? ( ͡° ͜ʖ ͡° )
według wykopków xtb niedobre bo u innych brokerów mają zyski a jak wykopek przewala kasę to broker dokłada . napiszcie od razu jaki to broker bo piszecie na podst. doświadczenia , prawda ? xd
nie każdy ma kasę by się w kontrakty bawić a tam też duży lewar tylko próg wejścia dużo
  • Odpowiedz
@Kafau: Tutaj nie chodzi o żaden lewar ani CFD.
@Kafau Generalnie to jakikolwiek dom maklerski. W xtb -0.5% na przewalutowaniu. Jak masz walutowe to SWIFT wychodzi bardzo drogo. W moim przypadku ponad 40$ przy wypłacie. W normalnym DM jakiegoś banku masz takie przelewy między kontami za free.
W takim DM pko czy mbanku masz 0.28% prowizji ale kurs walutowy z reutersa+jakis śmieszny spread mniejszy niż 0.2%. Trochę ponad pół grosza na
  • Odpowiedz
Minusem DM są natomiast bardzo wysokie minimalne prowizje na zagranicznych giełdach więc opłaca się tylko grać dużym kapitałem i nijak nie rozdrabniać. Inaczej totalnie nie.
  • Odpowiedz
xtb bo jest marketingowo mocny


@Kafau: Dokładnie

no na xtb nie kupujesz nic, to tylko zakład z samym xtb. Ale przy małych kwotach to nie chce mi się kombinować

CFD grasz przeciwko brokerowi, akcje podobno kupujesz realne.

No i to co @micomak napisał. Ja też miałem strate na xtb a zarobek w DM mojego banku xd Może przypadek.

według wykopków xtb niedobre bo u innych brokerów mają zyski a jak wykopek
  • Odpowiedz
tak samo jak bossa na którą swego czasu naganiales i która przecież też ma cfd i rypie "nieświadomych marzycieli" xd


@micomak: Bossa to dobry broker, xtb to niedobry broker. Tu nie ma się nad czym rozwodzić. Xtb ma przewagi w ilości instrumentów i rynków, ale to nie sprawia, że są dobrym brokerem, to nadal zły broker, tylko z szerszym dostępem do rynków i chwytliwym marketingiem.
A tak btw to pracujesz u
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor @Kafau
xtb ma kantor wialowalutowy a jak przesyłasz z pekao to nie ma żadnego swift i nic nie pobiera za przelew a wkrótce wprowadzą kartę wielowalutowa
xtb nie ma większych spreadów bo dane np. do akcji zasysa z rynku bo jest pełnoprawnym dm a poza tym xtb na wielu innych instrumentach dostarcza płynność innym
brokerom

@MakaronowyStwor większość co piszesz na temat brokerów to fejki , widać słabe rozpoznanie tematu . jakiego
  • Odpowiedz
@DJ007 bredzisz
mogę cię tak samo spytać- czy ty pracujesz dla bossa ?
bossa jest daleko w tyle za jakością obsługi xtb , przejrzystoscia platformy i innych ... a ludzie tam pracujący w obsłudze to dramat . coś chcesz zmienić to musisz wysyłać listem albo jechać do biura które są tylko w większych miastach . jak dzwonisz robią łaskę że odbiorą a na dużo pytań nie znają odpowiedzi od ręki
juz kiedyś
  • Odpowiedz
@micomak: używam xtb, DM pko i bossy.

xtb ma kantor wialowalutowy

Tak, ale za wymianę środków tak czy siak 0.5% prowizji.

xtb nie ma większych spreadów bo dane np. do akcji zasysa z rynku bo jest pełnoprawnym dm

Ok, możliwe - napisałem że być może bredzę w tym
#!$%@?ąc od tego czy dla nich pracujesz czy nie - xtb jest obsługiwane przez KBC i przez nich 'zasysa' dane z rynku?

Z
MakaronowyStwor - @micomak: używam xtb, DM pko i bossy.
 xtb ma kantor wialowalutowy
...

źródło: gfd

Pobierz
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor używane najczęściej przez ciebie słowa " chyba" " wydaje mi się " ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dowiedz się a potem pisz .
poza tym nie życzę ci mieć z obsługą bossa do czynienia , po prostu szkoda czasu i nerwów
tip: sprawdzaj w bossa za każdym razem swap jak ci policzyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pko liczy dodatkowo prowizje za handel a na
  • Odpowiedz