Wpis z mikrobloga

Piszę z anonimowego konta, bo jednak kilku znajomych z pracy tu mnie zna, a jeszcze nie poinformowałem o rzuceniu papierami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zostałem właśnie oficjalnie #programista15k (a nawet grubo ponad) i to jeszcze na UOP, bo podpisałem właśnie papier umowy przedwstępnej. Opłaciło mi się to przebranżowienie 4 lata temu.

Tak. Chwalę się. Bo jeszcze 7 lat temu było w moim życiu bardzo źle, ale pomyślałem, co chciałbym w życiu robić i napisałem sobie plan rozwoju na kilka lat w przód i go spokojnie realizowałem.

1. Znalezienie pracy biurowej, aby umożliwić oszczędzanie na studia i naukę po pracy, zamiast wykonywania prac fizycznych w Januszexie. Praca biurowa ułatwi naukę wieczorami, gdyż fizyczna praca pozostawiała mnie wykończonym.

2. Regularne odkładanie pieniędzy na studia.

3. Rozpoczęcie studiów informatycznych w trybie zaocznym.

4. Poszukiwanie pracy jako stażysta od pierwszych dni studiów. Preferowanie średnich firm lub korporacji, gdzie mimo wolniejszego tempa nauki (z powodu specjalizacji), istnieje możliwość nauki w trakcie pracy w kierunku docelowego stanowiska. Świadomość, że początkowo może być trudno znaleźć pracę w dziedzinie IT, która mnie interesuje, ale praca ta pozwoli mi na kontynuowanie nauki w kierunku moich marzeń zawodowych.

5. Ciągłe aplikowanie na inne stanowiska, bliższe moim zainteresowaniom, podczas pracy w pierwszej firmie.
Kontynuowanie zmiany pracy, aż znajdę stanowisko, które spełni moje oczekiwania co do rozwoju i pozwoli utrzymać rodzinę

6. W sumie jak już osiągnąłem plan sprzed 7 lat, to teraz już nie ma planu. Mam zajawkę na to co robię.

Finansowo nie muszę już się tak martwić. Mogę czasem rzucić $ na pomoc na Ukrainie czy inne charytatywne rzeczy, a czasem odłożyć na czarną godzinę. Jak ktoś próbuje dostać się do branży, to niech wie, że zawsze jest nadzieja i da się. "Eldorado" jeszcze się nie skończyło, bo Eldorada nigdy nie było. Jak uczysz się i dajesz z siebie 100% to dasz radę. Ja jak się rekrutowałem to konkurowałem z seniorami z wieloletnim stażem, ale to mnie wybrali. Nie dajcie się zniechęcić defetystom. Przestańcie czytać wykop. (*3)

#naukaprogramowania
  • 37
  • Odpowiedz
@Kordem: chłopie gratulacje ale o jakim sukcesie ty mówisz? Masz 15k brutto czyli ledwo 10k na rękę, bo jeśli masz na myśli 15k na rękę to musiałbyś dostać 25k brutto czyli ok 30k kosztów co jest stawka dla leada z 10 lat stażu a nie juniora 4 lata stażu czy początkujący mid.

70m2 mieszkania w Warszawie Kraków Wrocław trójmiasto to 1mln ok, budowa domku 120m2 pod miastem to również ok mln
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: Nie 15k brutto tylko netto

to musiałbyś dostać 25k brutto czyli ok 30k kosztów co jest stawka dla leada z 10 lat stażu a nie juniora 4 lata stażu czy początkujący mid.


Hmm to najwidoczniej mam ogromne szczęście i moja nisza którą wybrałem jest świetnie opłacana. Co prawda długo szukałem pracy. Od początku roku pracując oczywiście w innej firmie, więc mi się nie śpieszyło.

Edit. Jeszcze weź pod uwagę, że
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: Teraz dałeś mi do myślenia z tym leadem. Chyba nie zrobiliby mi tego, że wzięliby mnie na leada zespołu bez powiedzenia mi tego.

Prawda? Prawda? XD Że tak powiem technicznie to jestem ogarnięty, ale nie na tyle, żeby jeszcze zespół ogarniać.
  • Odpowiedz
@Kordem: a nie wiem, ale stawki 25k brutto UoP to stawki leaderskie, zwykły senior backend Dev (7-10 lat stażu) ma max 17-20k brutto czyli 12-13k na rękę

Jakie technologie? Robisz w klasycznych CRUDach czy jakieś BI/SAP?
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: Machine Learning + Java w działce fintech czyli w bankach i firmach ubezpieczeniowych, dlatego studia były bardzo potrzebne. Korpo ludki z banków nie biorą bez studiów
  • Odpowiedz
@Kordem: no to zależy czy masz więcej machine learning czy javy, ja też robię w javie w kontraktorni i max stawki dla senior deva 7-10 lat to 20-23k netto b2b co daje 15-18k na rękę ale to b2b. Team leader 25k netto czyli 20k na rękę Na UoP senior Dev na te 17-20k brutto UoP czyli ledwo 12-13k na rękę. Team leader 25k brutto czyli 15k na rękę

Jak robisz w
  • Odpowiedz
  • 0
co chyba jest niezgodne z regulaminem.


@zibizz1: Zawsze mnie bawiło to banowanie multikont, gdy tak realnie nie wpływam nijak na portal. Banowanie multikont ma sens za manipulowanie głosami, ale za pisanie czegoś anonimowo? Debilizm. No ale nie mój cyrk i nie moje małpy. Jak zbanują to płakać nie będę.
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: Tak tylko na UOP masz bezpieczeństwo, urlopy, chorobowe i tym podobne. B2B jest wspaniałe jak jesteś sam bez dzieci, a jak są dzieci, to widzę sporo przeszkód. Oczywiście, że się da, ale z drugiej strony nigdy nie miałem takiego siana jak teraz. Czułbym tę stratę względem B2B gdybym nie wiem. Schodził z jakiejś stawki na niższą, a tak to jestem zadowolony.

No i też taki niuans, że oni tu nie
  • Odpowiedz
@Kordem To jest trochę jak z jazdą szybko ale bezpieczne. Zawsze mnie bawiło to wystawianie mandatów za duża prędkośćfy tak realnie nie wpływa to na ruch drogowy. Mandat ma sens jak się spowoduje wypadek ale wyniesie pierwszeństwo, ale za 10km ponad ograniczenie? Debilizm. No ale nie mój cyrk i nie moje małpy. Jak dostanę mandat to płakać nie będę.
  • Odpowiedz
@Kordem: za dużo mitów o b2b, nawet względem UoP z kup masz 5k więcej na miesiąc= 60k rocznie, 600k więcej w 10 lat. To jest skromna kawalerka 30m2 w Łodzi

Tym bardziej bym szedł w b2b z dziećmi, oczywiście wykorzystać tacierzyński, wyższa zdolność, przerwa 2-3 lata na UoP jest spoko na okres urodzenia dziecka ale potem trzeba wracać do rzeczywistości. Mieszkanie 70m2 kredyt na 30 lat rata 7000zl... Na UoP tego
  • Odpowiedz
  • 0
W dodatku czasem trafi ci się taka robota za pracujesz 2-3h dziennie full remote i wtedy możesz dorwać drugi etat b2b i robić na dwie firmy skalować zarobki


@nad__czlowiek: Może tak zrobię, ale za kilka lat. Myślę, że te 3,5 roku expa i taka stawka jest trudna do złapania. Nieważne czy b2b czy uop. Bardzo ciężko pracowałem na to aby w ogóle móc marzyć o takich pieniądzach. Wciąż będę się rozwijał
  • Odpowiedz
ale stawki 25k brutto UoP to stawki leaderskie, zwykły senior backend Dev (7-10 lat stażu) ma max 17-20k brutto czyli 12-13k na rękę


@nad__czlowiek: To twoja bańka, jak robi się coś bardziej odkrywczego niż web-dev to widełki są inne. Ja mam więcej a jestem juniorem z pół roku stażu (choć technicznie regular). Ogarnięci leaderzy spokojnie robią 50-60k podstawy.
  • Odpowiedz