Wpis z mikrobloga

Jak pogodzić się z ograniczeniami? Mam nieuleczalne choroby oczu przez to na jednym oku widzę w 20 procentach a na drugim wcale. Wyklucza mnie to z wielu rzeczy, studiów gdzie jest potrzebny wzrok, prac gdzie jest potrzebny wzrok. Ostatnio jest mi bardzo przykro bo marzę sobie by mieć samochód i jeździć sobie nim po różnych krajach. Ogółem chciałabym podróżować.
Dlugo było dobrze, bo jak się staram to wiąże koniec z końcem i jest ok. Ale chciałoby się coś więcej niż wegetacje, a czuję, że wzrok trochę utrudnia wybić się ponad to. Jestem coraz starsza i męczy mnie to, że odstaję możliwościami od reszty. Ale nic tego nie zmieni, więc pytanie jak zaakceptować taki stan rzeczy?
  • 2
  • Odpowiedz
@poorepsilon : jeżeli masz jakieś hobby, na które pozwala ci zdrowie, to rozwijaj je. Spotykaj się z ludźmi (lokalne spotkania, grupy fb) ktorzy mają podobne zainteresowania. Napewno w końcu poznasz kogoś, kto zaakceptuje twoje ograniczenia i będziesz mogła miło spędzać czas, również podróżując. Świat ma również wspaniały smak, zapach, dźwięk i dotyk
  • Odpowiedz