Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #gielda

https://youtu.be/ubScW02Dn24?t=1281

Czarnek twierdzi, że w PiS trwają rozmowy co do poparcia kredytu 0% i nie ma jeszcze decyzji.

Zastanawia mnie tutaj strategia PiS. Załóżmy na chwilę, że kredyt 0% to nie jest bezmyślne sypanie kasy deweloperom ale próba odłożenia recesji do czasu conajmniej po wyborach prezydenckich i niedopuszczenie, żeby PKB wyszło ujemne bo to będzie wspaniała woda na młyn kampanii PiS. Przypominam, że PiS kontroluje w tym momencie politykę monetarną poprzez Glapińskiego i RPP. Nie oszukujmy się, że zobaczymy boom gospodarczy przy dodatnich realnych stopach jakie teraz mamy. Koalicja Deweloperska o tym wie i dlatego będą wywierać nacisk na Galpińskiego poprzez ten cyrk z Trybunałem Stanu ale to nie wystarczy i będą musieli próbować równoważyć politykę monetarną za pomocą impulsu fiskalnego. Kredyt 0% niestety nadaje się tutaj idealnie bo wygeneruje nam ogromną dźwignie przy tak naprawdę efektywnie niskim dla budżetu koszcie. Moim zdaniem to limit dopłat i bardzo wysokie kryterium dochodowe jest tutaj po to żeby przekierować część oszczędności jednak bogatszej części społeczeństwa w gospodarkę i jeszcze jak zawsze kupić sobie głosy ludzi tą bajeczką o dbaniu o dobro polskich rodzin.

Moim zdaniem w interesie PiS nie jest sabotowanie ich własnego planu, czyli pokazania, że za ich rządów to był raj na ziemi, a za Tuska to "Przestrzeń fiskalna na nowe wydatki ulega zawężeniu"(=pieniędzy nie ma i nie bedzie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak na razie przeciwko tej teorii trochę świadczy głosowanie PiS za wakcjami kredytowymi, ale bardzo mnie ciekawi dalszy rozwój tej sytuacji.

Co myślicie?
  • 4
  • Odpowiedz
@kdgc wchodzimy właśnie w kolejny etap cyklu Karakana-Rudego. Karakan pompuje, Rudy zbiera #!$%@?, nie ma tu nic odkrywczego. Rudy robi co może ale i tak zbierze baty.
  • Odpowiedz
Czarnek twierdzi, że w PiS trwają rozmowy co do poparcia kredytu 0% i nie ma jeszcze decyzji.


@kdgc: @pastibox @iamjashin Negocjują z deweloperami jaki odsyp dostaną XD. Im większa bryndza w społęczeństwie tym bardziej podbijają stawkę xD
  • Odpowiedz