Wpis z mikrobloga

Odstawiłem całkowicie nikotynę (e-papierosa i saszetki nikotynowe) z nadzieją, że poprawi się jakość mojego snu i będę budził się bardziej wyspany i nie będę tak zmęczony w ciągu dnia. Otóż nic bardziej mylnego. Mija 10 dnień i nie odczuwam, żadnych pozytywnych skutków tej decyzji. Jedyne co odczuwam to poddenerwowanie, że ograniczam sobie coś co mi sprawiało przyjemność (°°
#nikotyna #epapierosy #uzaleznienie
  • 10
  • Odpowiedz
@DawidXO: To nie trafiłeś, ja vapuję rano przy kawie, całe dnie chodzę z saszetkami w mordzie i sypiam średnio 7,5 h bez problemów.

A na sen to spróbuj melatoninę, rzadko z tego korzystałem ale pamiętam że działało.
  • Odpowiedz
  • 0
@blazko Ale to nawet nie chodzi o to, że jest jakoś mega ciężko, tylko po prostu na chwilę obecną nie widzę żadnych plusów i przez to mam takie myśli, że w sumie to nie warto było i lepiej mi się funkcjonuje z nikotyną. Aczkolwiek pewnie dlatego tak myślę, że mój uzależniony mózg chce tej nikotyny i tak mi każe myśleć xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Ziombello to ja zazwyczaj po ~8h śpię, a czuję się jakbym nie spał wcale. A czasami zdąży się, że śpię 5h, czasami 9 i zawsze jestem tak samo niewyspany.
Melatoninę próbowałem, ale średnio coś zmienia.
  • Odpowiedz
@DawidXO: Słabą jakość snu może powodować wiele czynników np dieta, korzystanie z telefonu bezpośrednio przed snem, życie w stresie
  • Odpowiedz
  • 0
@4nton No wiadomo. Staram się stopniowo likwidować te wszystkie czynniki, które wiem, że mogą zaburzać sen, ale coraz bardziej mi się zawęża ten zbiór. Nikotyna była takim pewnikiem, bo stymulant przed snem to myślałem, że gwarantuje gorszy sen, ale się okazało, że chyba w moim przypadku nie to jest główną przyczyną.
  • Odpowiedz