Wpis z mikrobloga

Unia wydrenowała nasz rynek ze specjalistów. Tak, bo oni chcieli pracować w Polsce za psi #!$%@? xD
Za to Unia dała nam supermarkety które zniszczyły małe sklepy. Nie, żeby największą presję rynkową narzuciła Biedronka, którą Jeronimo Martens przejęło w '97 roku czyli 7 lat wcześniej, niż przystąpiliśmy do Unii.
#sejm
  • 9
  • Odpowiedz
Unia wydrenowała nasz rynek ze specjalistów. Tak, bo oni chcieli pracować w Polsce za psi #!$%@? xD


@Tasde: masz jakieś statystyki? bo wydaje mi się że sporo osób wyjechało pracować na raczej niższych stanowiskach, na których nie chcieli pracować lokalsi
  • Odpowiedz
  • 12
@Bujak: Nie mam statystyk, ale nawet uciekając na niższe stanowiska, uciekali przed biedą, bo na zmywaku w UK zarobiłbyś więcej niż w Polsce.
Tylko ci "specjaliści" nie robili tego, żeby żyć w UK, tylko dorobić i przywieźć pieniądze do kraju, bo pracownik zmywaka w UK to nie jest wysoka półka życia.
  • Odpowiedz
Unia wydrenowała nasz rynek ze specjalistów. Tak, bo oni chcieli pracować w Polsce za psi #!$%@? xD


@Tasde: u mnie koleś na cnc robił projekty na 5 osiowce do 1t detale sterowanie heidenham a jak umowa mu się kończyła i powiedział że chce zarabiać 30zl netto na godzinę to janush powiedział że nie ma takich piniedzy bo kryzys xD i chlop powiedział że to #!$%@? i wyjeżdża do danii a janush
  • Odpowiedz
  • 0
@coma24: 32 i pamiętam głównie biedę, upadający post-prlowski przemysł i ludzi srających po gaciach na myśl o utracie pracy, bo innej nie dostaną.
Z resztą znam osobiście ludzi, którzy pracowali w fabryce kabli w Ożarowie, otwarcie granic było dla nich jedynym ratunkiem, bo większość poza kręceniem kabli nie miała żadnych umiejętności, żeby znaleźć pracę, a mówimy o sytuacji kilka kilometrów od Warszawy.
  • Odpowiedz